Jaka posadzka będzie najodpowiedniejsza do Twojego pokoju dziennego?


Wiele rodzin stoi na progu ważnej decyzji - dobór posadzki do salonu. Podłogowe panele, drewniany parkiet, a może płytki ceramiczne?


Odpowiednio dobrany materiał na posadzkę w salonie zapewnia wiele lat spokoju.


Niewłaściwa decyzja z kolei może odbijać się przysłowiową czkawką przez wiele lat. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem, jeśli chodzi o podłogę w salonie, lecz nie tylko, będą panele podłogowe. Naczelnym składnikiem decydującym o takowym wyborze jest głównie cena. Na rynku dostępne są panele w cenie nawet 17zł za metr kwadratowy - świetna deska lita. Zwykle jest to deska warstwowa. Średniej jakości panele kosztują dwudziestu do trzydziestu zł, natomiast najbardziej ekskluzywne marki takie oscylują w granicy stu zł za metr kwadratowy. Istotne w przypadku paneli podłogowych jest także to, iż ich montaż jest dziecinnie prosty, co na pewno minimalizuje koszty. Gros osób decydujących się na panele czyni to dokładnie z tej przyczyny - by oszczędzić na montażu. W przypadku innych podejść, tj. chociażby płytki ceramiczne, za wyłożenie ich w salonie trzeba czasem bardzo słono zapłacić. Panele podłogowe nie generują podobnych kosztów jeśli postawimy na ich samodzielny montaż. Jeśli jednak zamierzamy skorzystać z usług zawodowca, będziemy musieli ponieść większe koszty - deska warstwowa.


jasny salon
Urządzenia
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Deska lita, czyli kosztowna ekskluzywność. Wiele ludzi uważa, że dopiero posiadając w domku parkiet można mówić o drewnianej podłodze - to nieprawda.


Panele podłogowe są także najczęściej w stu% zrealizowane z surowców drzewnych, jednakże różnica dzieląca je od parkietu jest ogromna. Tak samo wielka dysproporcja będzie w opłacie. Za przeciętnej klasy parkiet (więcej drzwi wewnętrzne wrocław) dębowy uiścicie od sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu zł za metr .