Jakie żarówki są najlepsze? Na co zwracać uwagę podczas wyboru oświetlenie do mieszkania?


Ciężko jest żyć bez oświetlenia, jednak sztuką jest kupienie takiego rodzaju oświetlenia, jakie będzie spełniało różne, podstawowe wymogi - jak funkcjonalność, ładny wygląd i mały pobór prądu. Obecnie jest tak spory wybór najróżniejszych żarówek oraz gwintów będących w sklepach, że można pogubić się w tym wszystkim. Jaką więc żarówkę wybrać?


żarówka
Source: pixabay.com
Wiele osób myśli nad żarówkami oszczędzającymi energię, jak żarówka led g9, obawiając się jednocześnie, że nie spełni ona swej roli. Nie zapominać natomiast należy o faktach, a one mówią, że taka żarówka jest w stanie świecić nawet do 100 razy dłużej aniżeli tradycyjna do tego przy mniejszym poborze energii - aż 5 razy mniej energii. W perspektywie dłuższego czasu taka inwestycja może dać nam oszczędność liczoną w tysiącach złotych. Musimy również mieć na uwadze to, iż żarówki oszczędzające energię są nawet w 90% odzyskiwalne, dzięki czemu można dbać o środowisko ograniczając emisję dwutlenku węgla do atmosfery.


Często żarówki określane są również jako lampy żarowe. Żarówki z drutem wolframowym, przez który przepływa prąd elektryczny tworzący strumień światła. Włókno może osiągnąć temperaturę nawet 2500-3000 K, ale to właśnie przez to bardzo często tego typu żarówki krótko pracują. Takie tradycyjne żarówki są powoli wycofywane,
profile led
Author: LANE Boys RC
Source: http://www.flickr.com
gdyż pobierają sporo energii, mogą pracować tylko przez około tysiąc godzin. Inny rodzaj - kompaktowe lampy fluorescencyjne, które mają najczęściej kształt litery “U” lub spirali. Dają z pewnością większą ilość światła niż żarówki normalne przy identycznym poborze prądu. Jednakże czas ich rozgrzewania się jest o wiele dłuższy.

Mogą zużywać od 65 do 80% energii mniej niż tradycyjna żarówka. Długość pracy tego typu świetlówki to nawet 15 tysięcy godzin, natomiast trzeba wystrzegać się częstego włączania oraz wyłączania. Najlepsze jednak są, jak wyżej było wspomniane, lampy led. Są one oparte na diodach elektroluminescencyjnych.

Wręczamy Ci darmowy dostęp (http://czystal.wroclaw.pl/czyszczenie-posadzki.html) do następnych niebywale interesujących wpisów, które umieściliśmy na innej witrynie. Wystarczy tylko wejść w poniższy link.

Posiadają znacznie większą żywotność od klasycznych żarówek, większą sprawność, oraz zdecydowanie mniejsze grzanie się, są w związku z tym bardzo energooszczędne. Lampy tego typu są bardziej wydajne aniżeli świetlówki kompaktowe, ich czas świecenia jest dłuższy, nie posiadają rtęci i zużywają do 80% mniej energii. Mało tego, ich estetyka potrafi zachwycić, piękne profile led pasują do wielu pomieszczeń.