Jakie interesujące miejsca można zobaczyć w Chicago oraz czego należałoby w tamtym miejscu skosztować?


Jest to miasto w Stanach Zjednoczonych, jakie położone jest nad jeziorem Michigan w stanie Illinois. Jest trzecim co do rozmiaru miastem w USA zaraz po Nowym Jorku oraz Los Angeles. Jest to najważniejsze centrum biznesowe, kulturalne oraz naukowe Środkowego Zachodu Stanów Zjednoczonych.


Przebywając w Chicago należy skosztować tamtejszych przysmaków.


Fototapeten Grass
Author: Fixar
Source: http://fixar.de


fotel obrotowy
Author: Dziedzic
Source: http://echopr.pl/PRASA/vegas_firmy_dziedzic.jpg


Charakterystycznymi posiłkami amerykańskiej kuchni są Deep Dish Pizza i hot-dogi Chicago style. W przeszłości Chicago pełniło niezwykle ważną funkcję w okresie prohibicji. Wynikało to częściowo z dogodnego położenia geograficznego. Także dobry wpływ na to miały dobre połączenia kolejowe z resztą USA. Częściowo było to zasługą gangsterskiej sceny prężnie się rozwijającej. Na wierzchołek takiej sceny wzbił się Al Capone. Dziś w Chicago możemy odnaleźć niezwykle dużo miejsc, które zapamiętały czasy gangsterów i nielegalnego handlu napojami alkoholowymi. Brzegowa linia jeziora Michigan umożliwia korzystanie z wodnych sportów oraz plażowych. Znane w Chicago są siatkówka plażowa, żeglarstwo, pływanie albo nawet surfing. W najwyższym stopniu znana plaża w Chicago to North Ave Beach. Osoby, które chcą obejrzeć przepiękny widok Chicago od strony wybrzeża, mogłyby się udać na Navy Pier.
Dzisiaj można odwiedzić Willis Tower i można tam skorzystać z tzw. Skydecku na sto trzecim piętrze. Jest to szklana budka, w której bezpośrednio można patrzeć w dół i będzie można zobaczyć pod stopami centrum Chicago. Wielowarstwowe szkło tej budki jest wytrzymałe na przeszło cztery tony obciążenia. Wejście do Skydecku jest połączone z muzeum i ze sklepem z pamiątkami. Hancock jest drugim charakterystycznym drapaczem chmur w Chicago.

Jeżeli zainteresowały Cię treści w tym wpisie, to wejdź w podany link oraz czytaj to (https://z-nami.eu/) dodatkowych informacji.

Na 95 piętrze tego drapacza jest barek i restauracja o nazwie Signature Room.


Tam do wejścia może być dosyć znaczna kolejka. Lecz siedząc w lokalu można napawać się cudownymi widokami na miasto. Warto szczególnie obejrzeć je w nocy. Smakołyki i drinki są dobrej jakości, ale mają dosyć wysokie ceny.