Jakie kupić meble do swojej łazienki? Garść wskazówek, jak ciekawie zaaranżować wnętrze.


Planując wystrój wnętrza mieszkania, koncentrujemy się głównie na salonie, kuchni i sypialni, łazience natomiast poświęcając mniej uwagi. Chociaż spędzamy w niej stosunkowo niewiele czasu, powinniśmy mimo to zatroszczyć się o to, by była urządzona funkcjonalnie a zarazem komfortowo. To niełatwe zadanie, biorąc pod uwagę jej skromną powierzchnię i jednocześnie wielozadaniowość.

Author: Oras
Source: Oras
Zatem w jaki sposób zagospodarować łazienkę, aby była komfortowym miejscem na kąpiel, poranną higienę i robienie prania? Aby zaoszczędzić przestrzeń, warto zdecydować się na kabinę prysznicową w miejsce wanny oraz umocować rząd półek na ścianach. Jeżeli wolimy modernistyczny wystrój, najlepiej postawić na uniwersalne, skromne meble – szafkę pod umywalnią i półeczki.

Natomiast lustro na zewnętrznych drzwiczkach szafy nad umywalką to prosty patent na zagospodarowanie odrobiny miejsca. Modernistyczny design łazienki uzupełnią także przykładowo stelaż z metalu na papier toaletowy czy wieszak na ręczniki. Jeśli jednak preferujemy ciepłe, przytulne pomieszczenia, warto zdecydować się na meble w pastelowych, subtelnych kolorach i plastikowe dodatki. Nie poleca się ciemnych kolorów ścian, warte zarekomendowania są natomiast kolorystyka bieli, beżu i różu.

Jak sądzisz? Czy ten temat jest ciekawy? Jeżeli tak, to odnośnie do przedstawianego tematu poznaj szczegóły (http://www.microbud.pl/instalacje.html) tutaj.

Cenną skarbnicą wskazówek, jak urządzić łazienkę jest też Internet. Wyszukiwarka pokaże nam setki odnośników do blogów wnętrzarskich - .


Natrafimy tam na wiele cennych wskazówek, a także rad, które baterie łazienkowe warto wybrać. W sklepach oferowane są najróżniejsze modele – zarówno bardzo skromne, jak i bardziej wyrafinowane. Miłośnicy minimalizmu zdecydują się zapewne na ponadczasowe fasony. Ich ceny rozpoczynają się już od 30 zł. Natomiast miłośnicy oryginalnych rozwiązań mogą zdecydować się na bardziej wyszukane modele, np. wysadzane kryształkami Swarovskiego.

Baterie łazienkowe możemy kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i placówkach internetowych. Z bogatej oferty producentów bez trudu każdy znajdzie coś do swojego domu – baterie pasujące zarówno do klasycznego, jak i awangardowego wystroju wnętrza. Bez względu na to, który styl preferujemy, łazienka musi być po prostu wygodna.