Jakie łóżko dla bobaska nabyć?


Niemowlę sypia bardzo dużo, a sen ma kluczowe przesłanie dla jego rozwoju. Łóżeczko dla niego może być tradycyjne, drewniane, czy bardziej przenośnie, turystyczne. Niektóre modele łóżeczek mogą posłużyć dziecku nawet po wyrośnięciu z niemowlęcego wieku.
Klasyczne łóżeczka szczebelkowe są częstokroć wybierane przez rodziców.



łóżeczko dla małych dzieci
Author: Gareth Saunders
Source: http://www.flickr.com
Zależnie od producenta różnią się wyglądem, kolorem i typem drewna, ewentualnie płyty MDF, a również metodą wykończenia. Podczas jego zakupu zwróć uwagę na niezwykle praktyczne fortele, zrecenzowane w dalszej części materiału. Inny rodzaj łóżka (zobacz materace sprężynowe kieszeniowe 160x200) uniwersalnego to takie, które umożliwia wymontowanie boków ze szczebelkami i przekształcenie go w tapczanik. Podobne łóżeczko „rośnie” razem z maluszkiem. Po rozebraniu boków zamienia się w komfortowy tapczanik o rozmiarach 140 cm x 70 cm. Łóżeczko tego wariantu może służyć potomkowi od urodzenia, aż, jak podają niektórzy wytwórcy, do wieku szkolnego (ok. sześciu lat). Dostępne są też modele, w których łóżeczko z szufladą jest powiązane z komodą. Kiedy dziecko podrośnie szczebelkowe boki i komodę odłącza się i otrzymuje całkiem spory tapczanik i stolik.

Niewątpliwą zaletą wielofunkcyjnego łóżeczka klasycznego jest to, iż będzie ono służyło twojemu maluchowi kilka lat.

Takie łóżeczka wyprzedawane są na ogół w zestawach do samodzielnego zainstalowania. Zestaw zawiera wszelkie nieodzowne do zamontowania łóżeczka części (przykładowo młoteczkowe śruby ). Jeśli zastanawiasz się nad takowym rozwiązaniem dla swojego oseska, kieruj uwagę na jakość jego wykonania, wygląd a także kolorystykę.


Łóżko tradycyjne – na co zwrócić szczególną uwagę?

Kupując łóżko dla dziecka zwróć uwagę, czy jego wykonanie zgodne jest z europejską normą PN-EN 716-1:1999 a także ze standardem PN-EN 1130-1-2001. Standardy te definiują wymogi bezpieczeństwa dla łóżeczek i kolebek dziecięcych. Dodatkowo częstokroć producenci (jak ) zaznaczają, że łóżko posiada atest Zakładu Badań oraz Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego a także atesty Państwowego Zakładu Higieny i Instytutu Technologii Drewna. Informacji o atestach, jakie ma konkretne łóżko, poszukuj w opisie wytwórcy.