Jakie pomyłki wiążące się z zarządzaniem zasobami ludzkimi robią kierownicy?


W jakiejkolwiek firmie, która zatrudnia większą ilość pracowników, znajduje się dział o nazwie Human Resources, w którym pracują specjaliści zajmujący się m.in. koordynowaniem pracy poszczególnych pracowników.


zarządzanie ludźmi
Author: SOZIALHELDEN
Source: http://www.flickr.com
Zarządzanie pracownikami ma ogromne znaczenie dla poprawnego działania korporacji, ponieważ zarządzanie ludźmi znaczy kierowanie nie tylko ich obowiązkami, lecz także ich motywacją, uczuciami, lękami czy także poczuciem ich wartości. Naturalnym jest fakt, że jeśli pracownicy czuliby się dowartościowani, a oni sami będą odczuwali uznanie do realizowanej przez nich pracy, to jej jakość będzie wysoka. Niestety kierownicy często popełniają pewne pomyłki, które finalnie mają zły wpływ na całą korporację.

Masz chęć poznać większą ilość ciekawych danych na omawiany temat? To poczytaj więcej (https://aureus.pl/leasing-samochody-nowe-i-uzywane/), które akurat wspomniane informacje mają.

A czasami wystarczyłoby zrobić nieduży gest uznania. To nie musiałaby być premia, niekiedy wystarczyłoby pewien wyjazd integracyjny lub chociażby dodatkowe wakacje. Poza tym zachęcanie nie powinno opierać się jedynie na poklepywaniu po ramieniu.


Kolejnym błędem jest przeświadczenie, że pojedynczy pracownik nie ma żadnego wpływu na samą korporację. Być może jest jedynie trybikiem w wielkiej maszynie, jednak należy mu się odpowiednie poważanie. Profesjonalny szef nie może jednocześnie wymagać tak kreatywności, jak i posłuszeństwa. To 2 sprzeczne kwestie. Ponadto psychologia behawioralna mówi, że standardowa technika wyróżnień za pracę oraz kar za złe wyniki, nie w każdym przypadku jest dobra.


Wszystko jest zależne od danej sytuacji i konkretnego pracownika. Zazwyczaj jedna gratyfikacją zaprasza członków personelu do żądania coraz większej ilości nagród.