Jakie są dzisiaj idee na dekorację salonu?


W każdym domu salon pełni bardzo ważną rolę. Jest to miejsce, które reprezentuje dom oraz gromadzi wszystkich użytkowników. Kompozycje salonu muszą być funkcjonalne i obmyślone, aby każda osoba czuła się tam wyśmienicie oraz mogła miło spędzić czas.


żarówka
Author: Skagerak
Source: www.SmakProstoty.pl
Koce firmy BiederlackBorbo
Author: Dekoria
Source: Dekoria


Wystrój salonu w nowoczesnym stylu polega nie wyłącznie na wybraniu wykończeniowych materiałów, ale również na doborze właściwych kolorów, których nie powinno być za wiele. Wystrój (wygodny fotel nowoczesny do salonu) salonu w stylu innowacyjnym musi utworzyć przejrzystą oraz stonowaną całość. Salon innowacyjny docenia dużo światła i otwarte przestrzenie. Z tego powodu kompozycja salonu w innowacyjnym stylu nie pozwala na niepożądane zagracanie miejsca niepotrzebnymi meblami. Zdobniczą funkcję w nowoczesnym stylu salonu pełnią niemałej klasy stoły kawowe albo komody. Salon współczesny woli przedmioty szklane i metalowe konstrukcje. Awangardowe krzesła i proste stoły niezwykle prawidłowo wpisują się w mikroklimat salonu innowacyjnego. Tego typu salon, to zwłaszcza we właściwy sposób wybrane materiały, które pełnią najważniejszą dekoracyjną funkcję. Znaczącą rolę odgrywają barwy, które wybierzemy na ściany albo surowce na podłogę. Współczesny charakter niezwykle lubi podłogi drewniane, wykonane z płytek ceramicznych albo marmurowe.


Skandynawski styl od paru lat niezmiennie lokuje się w czołówce 10 pomysłów na aranżację salonu. To charakter prosty i użyteczny, a najmocniejszym akcentem jego jest drzewo oraz stonowane barwy. Salon w stylu skandynawskim, to pomieszczenie z podłogą z drewna. Czaru dodają również meble, które są wykonane z jasnego drewna, które moglibyśmy pomalować na odcień szary albo biały.


Jasne meble i jasna podłoga mają za obowiązek rozjaśnić pomieszczenie, kiedy jest mało światła słonecznego. Ozdoby okien oraz wszystkie pomieszczenia wolne powinny być od niepotrzebnych dodatków, lecz nie oznacza to, że tych dodatków nie ma w ogóle.