Jakie są najważniejsze różnice przy funkcjonowaniu firmy w Niemczech?


Dla mnóstwa krajowych firm, które działają na krajowym rynku, naturalnym kierunkiem postępu jest otworzenie swojej filii za zachodnią granicą. Etap taki mogliby także zainicjować posiadacze jednoosobowej firmy.


Płyty gambit
Osoby, które wybiorą własną działalność w Niemczech nie będą naturalnie zmuszone do płacenia opłat do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jednak powinni liczyć się z wysokimi składkami zdrowotnymi. Tyczy się to oczywiście wszystkich biznesmenów, gdyż polscy biznesmeni są obciążeni takimi samymi wymaganiami jak Niemcy.

Czy ten wątek bardzo Ci się spodobał? Jeśli tak, to pójdź dalej (https://trenerzy.pl/) i zobacz informacje, w które bogaty jest inny portal.

Aby uruchomić spółkę typu GbR lub tzw. Gewerbe, czyli jednoosobową działalność, nie ma konieczności posiadania zameldowania w Niemczech.

Hej, spójrz na witrynę (https://inito.pl/rejestracja-do-vat-w-ue/)!, to niesamowite, że jeszcze raz tak prędko wrzucili w tym serwisie coś aż tak atrakcyjnego, trzeba to koniecznie sprawdzić!

Konieczne jest to, aby firma posiadała swą centralę w tym kraju, jednak można spełnić ten warunek poprzez wynajem wirtualnego biura. Co ciekawe, otwarcie firmy typu Gewerbe mogłoby potrwać zaledwie parę godzin. Ponadto w Niemczech płacenie opłat na ubezpieczenie socjalne nie jest obowiązkowe, jednak konieczna składka zdrowotna jest kilka razy większa niż w naszym kraju. Zależy jednak ona od wysokości dochodów.


Na pewno w większym stopniu korzystne finansowo dla przedsiębiorcy jest prowadzenie działalności w Niemczech, jednak należałoby tym samym się tam przeprowadzić. Osoby, które już tak postąpiły twierdzą, że okoliczności do prowadzenia biznesu są tam znacznie korzystniejsze.


Poza tym biznesmen, który założył własną działalność w Niemczech może korzystać ze znacznie większej kwoty wolnej od opodatkowania. W Polsce wynosi ona nieco ponad 3000 złotych, natomiast za naszą zachodnią granicą - ponad 8000 euro. Można by zatem odnieść wrażenie, że podatków się tam nie opłaca