Jakie są różnice między meblami kupowanymi w salonie meblowym a zamówionymi w niewielkim zakładzie stolarskim.


Meble są jednym z najważniejszych elementów składających się na wyposażenie naszych domów i mieszkań. Równocześnie ich wybranie czasami sprawia wiele kłopotów, bowiem w sklepach meblowych jest ich bardzo duża ilość, a poza tym zamówić jeszcze można odpowiedni zestaw u stolarza.

Oba takie rozwiązania mają
meble
Author: Meutia Widodo
Source: http://www.flickr.com
swoje zalety i wady, więc w zależności od potrzeb możliwości wyboru są faktycznie spore. Kupowanie w sklepach ma ten plus, że niekiedy można od razu daną rzecz zabrać i zacząć używać. Może tak być w przypadku stołów, krzeseł czy biurek, które przeważnie będą się znajdować na magazynie i są dostępne bez czekania. W przypadku dużych sieci meblowych tak samo może też być z innymi rodzajami, a jeżeli nawet będzie trzeba czekać, to jedynie kilka dni na dostarczenie do sklepu. Lecz często wadą takich zakupów będzie to, że sklep meblowy nie będzie dawał dużej elastyczności jeśli chodzi o możliwość modyfikacji. Warto sprawdzić: Najczęściej dostępne będą jedynie te meble, które znajdują się w katalogach, więc jeżeli będzie potrzebne jakieś niestandardowe rozwiązanie, to może z tym być pewien problem.
biurko
Author: Michael Pollak
Source: http://www.flickr.com
Zupełnie odmiennie będzie wyglądać sytuacja jeśli chodzi o meble (zobacz meble na wymiar pruszków) produkowane przez niewielkie stolarskie zakłady. Tu tak naprawdę zdecydowana większość z nich wykonuje się właśnie na wymiar, przed złożeniem zamówienia przyjeżdża do mieszkania jeden z pracowników, robi dokładne pomiary i ustala zakres projektu.Dzięki temu dostanie się meble bardzo dobrze dopasowane do wnętrza, dzięki czemu da się je ciekawie zaaranżować i dopasować do potrzeb. Jednak takie rozwiązanie wiąże się z dwoma sprawami. Po pierwsze na takie meble będzie trzeba nieco więcej czekać, gdyż wszystkie są robione od samego początku. Nawet niewielkie zlecenie, przykładowo takie jak biurko sosnowe może zająć stolarzowi kilka dni, a jeśli kuchnia będzie duża może się to wszystko przeciągnąć nawet na kilka tygodni - . Następną rzeczą jest kwestia kosztów. Duże meblowe sklepy wytwarzają meble (szafy do zabudowy) w ilościach hurtowych, więc mogą zaoferować niskie ceny, w przypadku niezależnych stolarzy często liczyć się trzeba z tym, że będzie to wszystko kosztowało nieco więcej.