Jakie wybrać najdoskonalsze oświetlenie do sklepu? Jakiego rodzaju walory musi realizować?


Dobrze prosperujący sklep może potrzebować najlepszego oświetlenia. Niestety już niewielkie niedociągnięcia mają okazję wpływać na znaczące problemy, jak niepewna sprzedaż. Oświetlenie dla sklepów jest bardzo ważne, ale mnóstwo osób o tym zapomina. O czym więc należy pamiętać, czego chce uniknąć i nie oświetlać?


sklep
Author: Prayitno/ more than 1.5 millions views: thank you!
Source: http://www.flickr.com
Może się zdarzyć, że projekt oświetlenia nie zawiera pokazu towaru. To nie problem podczas realizowania i tuż po niej, jak wszystko ma szansę wydawać się być oświetlone jak powinno. Nie tak dobrze jest później, kiedy tak naprawdę może zmienić się sposób pokazywania, na przykład, stoły z towarem są w innym położeniu. Może się więc zdarzyć, że obecne miejsce nie posiada właściwej ilości oświetlenia - informacje o oświetleniu. To całkiem poważnie może mieć wpływ na możliwość zaprezentowania produktów, a to dlatego, że klienci mają szansę nie dostrzec jakiegoś artykułu, albo ocenić go jako rzecz gorszej kategorii.

To nie wyłączny problem, gdyż może się tak stać, że wystąpi nieprawidłowe oddawanie barw źródeł led. Takie zjawisko może powodować, że klient nie jest w stanie zobaczyć różnic między odcieniami, co w konsekwencji oznacza, że nie może dokonać wyboru zgodnego z oczekiwaniami. Efektem jest gorsza ekspozycja produktów, a także dyskomfort w przeglądaniu propozycji sklepu i wyznaczenie czasu, który klient spędza w
sklep
Author: Forgemind ArchiMedia
Source: http://www.flickr.com
konkretnym sklepie. Nieprawidłowe odzwierciedlanie barw może sprawić, że klient (pełna analiza) wyjdzie ze sklepu. Kłopot ten szczególnie ma szansę dotyczyć się do sklepów z kosmetykami czy odzieżą, a przecież to miejsca, gdzie barwa ma wielkie znaczenie.


Zdarza się też, że witryna (zobacz witryny sosnowe) jest źle oświetlona. Priorytetowe wrażenie jest od razu negatywne, bowystawiane rzeczy wydają się mało atrakcyjne, zaś klient idzie, że poszukać lepszej ekspozycji. Pamiętać trzeba, że oświetlenie witryny musi być jaśniejsze niż wnętrze sklepu. Jednocześnie,musimy stosować oprawy które zaakcentują, jakie nie będą oślepiały osób wychodzących na zewnątrz, w sąsiedztwie witryny. W tym celu mamy szanse zastosować oprawy rodzaju rack light o niewielkim kącie oświetlania.