Jakie zalety ma wynajem tymczasowych pracowników zamiast zatrudniania ich na stałe w swoim przedsiębiorstwie.


Poszukując sposobu na oszczędzanie firmy niejednokrotnie decydują się na wynajmowanie PRacowników, zamiast ich zatrudniania na etacie. W wielu przypadkach będzie to po prostu wynikać ze specyfiki branży, w której dana firma działa.
spotkanie
Author: Locus Research
Source: http://www.flickr.com


Jeśli praca będzie sezonowa, w pewnych okresach jest jej więcej, a czasami zupełnie nic, to utrzymywanie na etacie potrzebnej przez sezon załogi nie bardzo by się opłacało. Taka sytuacja będzie na przykład miała miejsce w budownictwie, ale też handlu, gdy przedświąteczny czas wiąże się ze znacznie większym zainteresowaniem pracownikami. Z tego też powodu w tego typu sytuacjach dużo lepiej będzie nająć tego typu ludzi na okres sezonu, szczególnie że obecnie nie będzie z tym żadnego problemu. Nie trzeba robić żadnych rekrutacji, a wystarczy zgłosić się do jednej z wielu firm, jaka wszystko zorganizuje.


Wesele w górach
Author: Lexi Blue
Source: http://www.flickr.com


Obecnie wynajem pracowników jest coraz popularniejszy, co jest zresztą zrozumiałe jeżeli się weźmie pod uwagę jego plusy. Dla firmy, która będzie potrzebowała ludzi, odpada konieczność realizacji całej kadrowej i płacowej obsługi, ponieważ tym wszystkim będzie się zajmowała agencja. Za wykonane usługi wystawia zwyczajnie fakturę, co jest dużo bardziej wygodne jeśli chodzi o Księgowość.
Po stronie agencji leżeć będą wszystkie tematy wiążące się z wynajmowanymi pracownikami, łącznie z odprowadzaniem składek i pensjami. Ale też załatwianiem wielu pozostałych formalności, jeśli przykładowo będzie potrzebny pracownik (polecam cykl szkoleniowy: zarządzanie czasem franklin covey) z Ukrainy, to załatwieniem mu zezwolenia na pracę w naszym kraju.