Jakie zwyczaje aranżacji wnętrz powrócą na zimę?


Jak w każdym biznesie, również w aranżacji wnętrz pewne mody notorycznie powracają. Jednego lata jest cieszący się popularnością konkretny styl, innego nowy. Z jednej strony jest to wspaniałe, gdyż nie ma monotonii w tym biznesie.


aranżacja
Author: lampyilampki.pl
Source: lampyilampki.pl
Ale z drugiej być bardzo nużące, ponieważ niejako wymusza podążanie za modą. W ostatnim czasie możemy wyróżnić zasadniczo 2 typy trendów. Pierwszym są te, które się periodycznie odmieniają. Obecnie jest to na przykład minimalizm, styl prowansalski, loftowy czy glamour.

Te trendy w owym sezonie są aktualne, ale w kolejnym ich miejsce zastąpią nowe. Ale możemy również wymienić 2 typ trendów. Otóż są to trendy niezmienne, które bez względu na zawirowania w świecie aranżacji wnętrz są te same. Owe trendy są bezpieczne, pewne i uniwersalne, dlatego że bez ustanku można po nie sięgnąć, a one nie stracą ze swej świeżości. Przykładem uniwersalnego stylu jest styl klasyczny.

Jakie więc współcześnie trendy będą aktualne zimą? Otóż bez cienia wątpliwości trend glamour. Bez wątpienia nie każdego konsumenta stać na wnętrza pałacowe, które cieszą oko swą wystawnością. Ale styl glamour jest zarówno możliwy do użycia w małych pomieszczeniach. Nie trzeba tu pałacowych komnat.

aranżacja salonu
Author: Peter Alfred Hess
Source: http://www.flickr.com
Co go więc określa? Otóż ten styl określa się zastosowaniem: srebrnych czy złotych dodatków, stylowego oświetlenia, lakierowanych mebli czy dużej ilości luster. Kolejnym stylem godnym uwagi jest styl dworski. Nawiązuje do obrazu dziewiętnastowiecznej wsi angielskiej. Jeśli kogoś nie obchodzi sielanka wiejska, to powinien skorzystać ze stylu orientalnego. Sprawdź informacje:


Styl ten czerpie idee z kraju kwitnącej wiśni. Jego klimat pozwala go wdrożyć w takich pomieszczeniach jak: jadalnie, kuchnie czy sypialnie. Nie każdy obywatel planuje jednak na porę jesienno-zimową poważne wydatki i remonty. Co mają poczynić ci, którzy nie dysponują dużymi środkami pieniężnymi czy zwyczajnie nie planują remontu, a chcą odmienić oblicze swojego mieszkania? Otóż pozostaje im sięgnięcie po dodatki, takie jak: ramki na zdjęcia, lampy czy poduszki ozdobne. Dzięki nim dom (dystrybutorzy berker) zmieni swój charakter. A mieszkańcy zyskają komfort.