Jakiego rodzaju niezwykłe rodzaje drewna mogłyby zostać użyte do tworzenia parkietów?
W języku polskim występuje bardzo dużo wyrazów, jakie posiadają identyczną wymowę, lecz kilka całkowicie odmiennych definicji. Jednym z tego typu homonimów jest ten, który może oznaczać rodzaj podłogi, lecz także mógłby być równoznacznikiem giełdy papierów wartościowych.
Source: http://www.sxc.hu
Author: Max-Fliz
Source: Max-Fliz
W pierwszym wypadku jest to naturalnie wykonany z drewna materiał konstrukcyjny, który jest wykorzystywany do wykańczania podłóg m.in. w domach prywatnych. Tego typu posadzka składa się przeważnie z dużej ilości podobnych klepek, jakie mogłyby stanowić powtarzający się wzorzec. Jeśli idzie o sposób łączenia poszczególnych części, to przeważnie stosuje się metodę na wpust, natomiast jeśli chodzi o mocowanie do podłoża, to zazwyczaj stosuje się specjalistyczny klej. W Polsce stosuje się zazwyczaj parkiet w 2 grubościach: 16 oraz 22 milimetry, szerokość zawiera się zazwyczaj w przedziale 5-7 cm, natomiast długość: 30-50 centymetrów. Można oczywiście układać parkiet z o wiele mniejszych części - w tym czasie nazywamy go jako mozaika parkietowa. Jeżeli z kolei wykorzystamy klepki o długości większej niż pięćdziesiąt centymetrów, wtedy można mówić już o deskach parkietowych.
Author: Mike Tidd
Source: http://www.flickr.com
W Europie najczęściej wykorzystywanymi do tworzenia parkietu gatunkami drzewa są jesion, buk czy grab. Jeśli z kolei interesują nas bardziej egzotyczne rodzaje, to należałoby zapytać o merbau, sirocco czy też drzewo o nazwie jatoba.
Jeśli mieszkamy w mieszkaniu, w jakim jest już położony parkiet, lecz z upływem czasu uległ zepsuciu, możemy próbować go restaurować za pomocą tzw.
Czy masz więcej pytań? Nie krępuj się! My z pewnością docenimy każdą próbę prowadzenia debaty. Zatem czekamy na oceny od Ciebie.
szlifowania.
Czy masz więcej pytań? Nie krępuj się! My z pewnością docenimy każdą próbę prowadzenia debaty. Zatem czekamy na oceny od Ciebie.
szlifowania.