Jakiego rodzaju łóżeczko dla dziecka będzie najbardziej dopasowane? Jakie cechy musi posiadać?


Łóżeczka dla dzieci są najbardziej istotnym elementem każdego pokoju dziecięcego. Przed kupnem jednak powinniśmy pamiętać o wielu istotnych kwestiach, żeby ten mebel nie tylko był piękny, lecz jednocześnie funkcjonalny oraz bezpieczny.
pokój dla dziecka
Author: lynn-anne bruns
Source: http://www.flickr.com
Przeglądając różne oferty firm trzeba zwracać uwagę na materiały, z których jest wykonane łóżko. Niezwykle dobrym oraz trwałym materiałem jest drewno. Takie meble zrobione z litego drewna będą służyć domownikom przez bardzo długi czas. By jednak rzeczywiście najlepiej wybrać warto zapoznać się właściwie z metodami wykończenia łóżka, sprawdzając czy nie posiada ono zadr lub drzazg. Tego rodzaju zresztą problemy są w stanie pojawiać się w przypadku innych łóżek, typu antresola łóżko piętrowe, tak więc zawsze należy być czujnym. Jednak łóżeczka dziecięce tym bardziej powinny być bez skazy.Niezbędne sprawdzajmy czy krawędzie nie posiadają ostrych kantów, są w stanie być one dość niebezpieczne dla dzieci. Istotną kwestią jest również, żeby wypytywać sprzedawcę o farby czy lakiery
pokój dla dziecka
Author: www.indeco.pl
Source: www.indeco.pl
zastosowane do malowania łóżka. Substancje takiego rodzaju mogą być niezbyt bezpieczne, toksyczne, więc meble z drewna muszą posiadać wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa. To istotne, ponieważ dzieci w czasie różnorodnych zabaw mogą mieć do czynienia z tymi substancjami, które pokrywają krawędzie łóżka. Tak więc, w trosce o bezpieczeństwo coraz większa ilość producentów oferuje meble z materiałów najbardziej niezawodnej jakości., mają one wszelkie certyfikaty. Są przykładowo do kupienia łóżka pomalowane eko (zobacz także ofertę - producenci przemiałów) farbami, co zapewnia właściwy proces oddychania.


Fachowcy używają także najlepsze preparaty konserwujące, eliminują także czynniki, jakie mogą wpływać na alergie. Łóżka produkowane są w różnych rozmiarach. Większe mogą służyć dziecku bardzo długo. Duża ilość mebli do spania odznacza się również różnymi udogodnieniami w postaci regulowanego poziomu zagłówka, lub mata ochronna pod krzesło pomocnych pojemników, jakie mogą służyć od przechowywania różnego typu rzeczy. Przykładowo właściwym rozwiązaniem są szuflady ulokowane pod materacem. Jest to bardzo ważne rozwiązanie, kiedy pokój ma nie za bardzo wielki metraż, a trzeba w nim pomieścić różnorodne rzeczy, jak zabawki czy ubrania dziecka.