Jakiego typu blat kupić - ABC zakupu


Wiele lat w domach królowały blaty wyprodukowane z różnorodnego rodzaju laminatów. Moda ta mimo wszystko powoli zaczyna mijać, coraz częściej kupujemy blaty z kamienia. Jakie będą plusy tych blatów? Z czego się je produkuje? Naturalny kamień zagościł już nie tylko w naszych ogrodach, lecz także w naszych wnętrzach. Szczególnie błyskawicznie wszedł on do naszych kuchni.

urządzona kuchnia
Author: rochelle hartman
Source: http://www.flickr.com
Znacznie chętniej blaty do kuchni wyprodukowane są zwłaszcza z naturalnego kamienia. Wśród nich znaczną uwagę skupiają blaty granitowe. Oferowane blaty granitowe mają bardzo wiele zalet. Generalnie są niezwykle trwałe - Mogą być odporne na porysowanie, wilgoć i ścieranie. Wykorzystywane są nie tylko w formie blatów mebli kuchennych, ale także do szafek w łazience. Mogą być stosowane na szafkach umieszczonych bardzo blisko gazówki lub płyty elektrycznej. Kamień, czyli także granit będzie w takim razie elementem bezpiecznym. To skała, jaka dostępna jest nie jedynie w podstawowym popielatym kolorze. Bez trududostaniesz wobec tego blaty w kolorze beżowym, w różnych odcieniach koloru czarnego, a także zielone lub w błękicie.blat kuchenny
Author: Mebel Rust
Source: Mebel Rust
Materiał ten jest często stosowany nie tylko do dekoracji, ale również w budownictwie. Kilka z naturalnych kamieni zbudowanych jest z węglanu wapnia. Węglan wapnia to składnik dolomitów, koralu i kredy. Węglan wapnia wchodzi także w skład kalcytu. W budownictwie zazwyczaj stosowany jest wapień. Dzisiaj z wapieni powstają materiały na ściany zewnętrzne budynków. Często wykorzystują go także rzeźbiarze. Sporo skał zbudowanych z wapieni spotkamy na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na obszarze Gór Świętokrzyskich oraz na Roztoczu oraz Lubelszczyźnie. Materiał ten niezwykle łatwo ulega erozji oraz wietrzeniu. Wędrując po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej spotkamy z pewnością wapienne ostańce, inaczej wzniosłe samotnie skały wapienne, zazwyczaj wyszczególniające się zaskakującymi kształtami - WKG Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.. Niezwykle znaną samotną skałą wapienną będzie Maczuga Herkulesa, którą mamy okazję podziwiać w Ojcowskim Parku Narodowym.