Jakiego typu kinkiety byłyby idealne do salonu a które do przedsionka oraz czy też można by montować je na zewnątrz?


Dają one dyskretne światło, jakie przyjemnie oświetla dowolne pomieszczenie. Kinkiet to lampka, jaka zamontowana jest zazwyczaj na ścianie, choć można już dziś nabyć modele stojące.


wnętrze
Author: Fotoarte


Kiedyś były wykorzystywane jedynie do oświetlania biurka, dlatego też były małe. Dziś ich konstrukcja jest tak rozbudowana, że często przypominają typowe lampy wiszące.




W sypialni kinkiety zazwyczaj pełnią funkcję lampki nocnej, jaka zamontowana jest tuż przy łóżku. Są osoby, które lubią tam czytać. Wtedy należałoby wybrać kinkiet z otwartym kloszem, przekręcony w dół lub w bok. Istotne jest, aby światło padało bezpośrednio na książkę lub gazetkę. Niezwykle ważna jest także moc lampki, która powinna wynosić ok. 40W. Jednak kinkiet w sypialni mógłby posłużyć nie tylko do oświetlania stanowiska do czytania. Współczesne ich formy nadają się jako podświetlenie ogólne. Ze względu na ich stonowaną barwę blasku, mogłyby wprowadzać do sypialni intymną atmosferę. Najlepsze tu będą kinkiety obudowane matowym szkłem, ale trzeba mieć w pamięci, żeby nadawały się one do ogólnej kompozycji pomieszczenia.


Do przedsionka należałoby dobrać kinkiety zamknięte, wyprodukowane z matowego sztucznego materiału. Wybierając odcień lampki najczęściej w sprzedaży spotkamy biel, ale dziś odnajdziemy też wiele odmiennych barw, jakie możemy dostosować do odcienia ścian lub fototapety w korytarzu. Moc żarówki do takiej lampy zależy w dużej mierze od wielkości przedpokoju. Można by wybrać dwie żarówki o mocy 30-40W. Dziś można też kupić kinkiety zewnętrzne, które mogłyby oświetlać ściany domu, balkon (zobacz również balkony stalowe) czy ogródek.


Przy kinkietach montowanych na zewnątrz należy zwracać uwagę na sprawy bezpieczeństwa. Taka lampa musi wytrzymać kontakt z opadem deszczu i śniegiem, a także duże oraz małe temperatury. Jeżeli tak nie będzie, z pewnością my nie będziemy mogli się nią za długo cieszyć.