Jakiej wielkości sauna będzie wystarczająca dla czteroosobowej rodziny?


Dowolna osoba zmaga się czasami z przemęczeniem lub stresem. Istnieje na to wszystko jeden sposób: sauna.


Można by wybrać przeróżne projekty saun. Wybrać można saunę standardową prefabrykowaną albo do budowy na miejscu.


Oba te rodzaje kabin zainstalować można by samodzielnie, lecz najkorzystniej jest zlecić to spółce, w której te kabiny były kupione. Do nietypowych pomieszczeń tego typu dla przykładu jak wnęka przy schodach albo poddasze, warto jest zlecić wykonanie sauny na specjalne zlecenie. Kabiny prefabrykowane są o powierzchni od 100x100 centymetrów do 502x502 centymetrów. Dla 3-4 osobowej rodziny wystarczająca będzie kabina o rozmiarze 200x200 cm, w jakiej swobodnie się zmieszczą 3 ławki do leżenia. Dowolna sauna powinna mieć samonośną konstrukcję - wolnostojącą. Nawet jeżeli ściany sauny będą stały obok ściany budynku to nie ma takiej możliwości, aby do niej przylegały.
lampy
Author: Leigh 譚雅
Source: http://www.flickr.com


kaloryfery
Author: Klimatop
Source: www.klimatop.pl


Sypialnia w stylu glamour, żakardowy amarant Fashion Collection
Author: Dekoral Fashion
Source: Dekoral Fashion


Ściany oraz sufit sauny mogą posiadać konstrukcję szkieletową albo może być to konstrukcja z bali drewnianych. W szkieletowej konstrukcji do drewnianego stelaża mocowane są od wewnątrz panele o grubości 12-14 milimetrów. Najkorzystniej jeśli są one z drewna świerku skandynawskiego, cedru albo jodły kanadyjskiej. Materiał nie powinien posiadać sęków i nie może zawierać za wiele żywicy. Od zewnątrz stelaż moglibyśmy wyłożyć przykładowo drewnem, płytą gipsowo-kartonową, płytą pilśniową i moglibyśmy wykończyć go w dowolny sposób.

Zaciekawił Cię taki wpis? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź też ten link. Podobne informacje zobaczysz również tutaj (http://www.centrumhigieny.pl/pl/p/Aparat-ubojowy-JP6-kaliber-9x20-mm/729).

Przestrzeń w środku sufitu i ściany ocieplić trzeba wełną mineralną o grubości 45-100 milimetrów. Pozwoli ona skrócić do minimum nagrzewanie i zapobiega równocześnie ucieczce ciepła. Kabiny wyprodukowane z bali świerku skandynawskiego nie wymagają dodatkowego wykończenia ani izolacji.


Konstrukcja sauny jest ustawiona na specjalistycznych profilach aluminiowych, oddzielających ścianki od posadzki. Posadzka odporna musi być na wodę i wysoką temperaturę, jednocześnie musi być nieśliska. Niektórzy z producentów oferują typowe drewniane podłogowe kratki.