Jakim sposobem znaleźć pracę za granicą?


Najbezpieczniej jest poszukiwać pracy za granicą będąc w Polsce. Pewnym podejściem na wypatrywanie pracy za granicą, a przy tym skutecznym w szczególności w wypadku specjalistów jak też wykwalifikowanych pracobiorców fizycznych, jest posyłanie odpowiedzi na ogłoszenia zamieszczane w najbardziej popularnych za granicą stronach z ogłoszeniami o pracę.


Podobnie jak w naszej ojczyźnie, na posady nastręczające specjalistycznej erudycji oraz gruntownego zawodowego doświadczenia przebieg rekrutacji może potrwać parę tygodni.


W wypadku większości państw europejskich celem odbycia kwalifikacyjnej rozmowy tańsze więc mogą okazać się podróże z domu od kilkutygodniowego pobytu za granicą - na Jober znajdziesz oferty pracy za granicą, w czasie jakiego byśmy nie pracowali. Kolejnym dogodnym rozwiązaniem będzie rejestracja osobistego CV w zapleczach kilku pewnych jak też legalnie działających w naszym kraju agencji pośrednictwa pracy za granicą. W wypadku takiej agencji zawsze powinno się sprawdzić, czy agencja ma certyfikat o wpisaniu do indeksu agencji zatrudnienia.


certyfikat
Author: Claus Günther
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna obecność anonsu o pracę nawet na najpoprawniej moderowanym zagranicznym portalu nie wyklucza możliwości, iż w rzeczywistości dana propozycja jest dużo mniej atrakcyjna, niżby to wynikało z jej opisu w anonsie, a chlebodawca jest nieuczciwy lub nawet próbuje wycyganić jakąś opłatę, tak samo jak bywa to i w naszym kraju. Kiedy po wysłaniu dokumentów aplikacyjnych w odpowiedzi na konkretną ofertę zostaliśmy przywołani na rozmowę kwalifikacyjną lub przywołani o podesłanie dodatkowych poświadczeń, warto upewnić się, że mamy do czynienia z dbałą firmą oraz chlebodawcą.


Skontrolujmy jej adres oraz czy jednostka widnieje w indeksach przedsiębiorstw danego państwa; poszukajmy również wpisów na forach on-line o tym, w jaki sposób ta firma traktuje pracobiorców, etc. praca za granicą powinna być sprawdzona.