Jeśli lubisz czytywać przed spaniem, to jakiego rodzaju oświetlenie musisz kupić?


Niezwykle istotne jest właściwe oświetlenie sypialni. Przeważnie taką rolę pełni wisząca lampa zawieszona na środku sufitu.


Ostatni jednak w modzie są lampy nocne wieszane z boku łóżka.
lampy nocne
Author: bonimo
Source: http://www.flickr.com


Musimy je jednak zawiesić w taki sposób, żeby światło nie raziło nikogo w oczy. Tak powieszone lampy niedostatecznie mogą oświetlać całe pomieszczenie, lecz wówczas można dodatkowo zamontować oczka LED w suficie.

Absorbujący tekst? Jeśli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, gdyż w witrynie, którą tutaj znajdziesz, też jest coś ciekawego.

Często przy wezgłowiu są instalowane kinkiety. Można by zainstalować je z obu stron lub z jednej zależnie od ilości osób, które śpią w łóżku. Jeśli lubimy czytać przed snem, muszą zostać zamontowane 70-80 cm nad materacem i światło musi padać w dół, oświetlając gazetę. Kinkiety najlepiej jest montować podczas remontu, ponieważ przewody muszą umieszczone zostać w ścianie i wymaga to wykucia odpowiednich rowków.


Robót tego typu nie wymagają lampy nocne, które przeważnie stawiamy na szafce lub półeczce przy łóżku. Lampki z abażurem z tkaniny półprzejrzystej, bądź sztucznego tworzywa, dają światło lekko rozproszone. Światło takie sprzyja relaksowi i daje możliwość chodzenie po pomieszczeniu również po zgaszeniu sufitowego światła. Jeżeli jednak chcielibyśmy, żeby służyły do czytania, warto dobrać model z regulacją padania światła. Obecnie często stawiamy obok łóżka lampy podłogowe, które są dodatkową dekoracją wnętrza. lampa podłogowa znakomicie będzie się sprawdzać, jeżeli ktoś uwielbia czytywać w sypialni. W przestronnych wnętrzach doskonale będą prezentować się smukłe i zgrabne lampy. Jeśli istotna jest dla Ciebie praktyczność, postaw na lampę z wysięgnikiem.
Pozwala on na manewrowanie w swobodny sposób źródłem światła. Jako typowe oświetlenie sypialni znakomicie będą się sprawdzać podręczne lampki nocne. Przeważnie są one stawiane na dwóch nocnych szafkach, jakie stoją po obydwu stronach łóżka.