Kabiny prysznicowe – co proponuje rynek? Co poleca się mieć na uwadze? O czym należy pamiętać w trakcie zakupu?


Wiele osób decyduje się na zastąpienie wanny prysznicem. Bez dwóch zdań takie rozwiązanie ułatwia zagospodarować przestrzeń, a także skutkuje oszczędnością wody w przyszłości. Jak nabyć odpowiedni dla siebie prysznic? Kabiny prysznicowe doceniane są za to, że dają możliwość odbycia krótkiego prysznica. Odpowiednio wyposażone doskonale zdają egzamin w przypadku osób w podeszłym wieku, dla których wchodzenie do wanny może rodzić problemy. Rynek proponuje różne modele kabin prysznicowych.


kabina prysznicowa
Author: travelingnorthagency
Source: http://www.flickr.com
Dostępne są kabiny prysznicowe (przejdź po tym linku) narożnikowe, ale także przyścienne, wnękowe, wolnostojące i walk-in. Pierwsze z wymienionych idealnie sprawdzą się w małym pomieszczeniu. Trzeba solidnie pomierzyć przestrzeń w naszej łazience. Kabiny prysznicowe dostępne są w różnorodnych wymiarach. Następnym krokiem jest wybranie kształtu. Dostępne są kabiny prysznicowe okrągłe, kwadratowe, owalne, w kształcie prostokąta czy pięciokąta - pełna oferta na CERMAG.

Jeśli prezentowany w tym miejscu wpis okazał się dla Ciebie ekscytujący, kliknij tu, gdyż naprawdę warto zobaczyć ponadto też inny analogiczny materiał.

W kwestii wizualnej, wybieramy pomiędzy szkłem i akrylem.

Co więcej, w zależności od preferencji, można postawić na brodzik niski lub głęboki. Jeżeli chodzi o ścianki kabiny to możemy wybrać przezroczyste, matowe, przyciemniane, gładkie.Ogromne znaczenie będą miały też drzwi naszego prysznica. Dostępne są modele z drzwiami otwieranymi na zewnątrz lub przesuwanymi. Bez wątpienia, jeśli pragniemy zaoszczędzić trochę miejsca, warto wybrać drugie z podanych. Rozległe pole do popisu mamy również w kwestii wyboru wyposażenia do kabiny prysznicowej.


Oprócz klasycznych baterii, mamy szansę nabycia innowacyjnych paneli natryskowych, cechujących się ogromem różnorodnych funkcji. Dzięki nim zapewniamy sobie możliwość dopasowania spersonalizowanych mocy czy kierunków natrysku. Warto nadmienić, że jeśli w naszej łazience króluje wanna, nie chcemy lub nie mamy możliwości zamienić jej na prysznic, możemy, nabywając parawan, sprawić, że będzie ona mogła też spełniać funkcję prysznica.