Karafkowa fontanna


Wszyscy miłośnicy karafkowych przestrzeni, śledzący trendy współczesnego designu, uśmiechnęli się na widok ogromnie sympatycznych, kolorowych karafek Fontana, niemieckiej marki Blomus. A uśmiechnęli się nie tylko z racji urokliwej prostoty projektu, ale i z tego powodu, że – znając dorobek projektantów Fontany, grupy Flöz Industrie Design, wiedzą, że jej designerzy nie gustują w kolorowym tworzywie sztucznym. A tu taka odmiana!

Fontana - szklane karafki z pokrywkami
Author: Blomus
Source: www.smakprostoty.pl
Flöz Design tradycyjnie trzyma się swojej stylistycznej maniery – im prościej, tym bardziej elegancko. Wysoką, bardzo stabilną szklaną tubę wieńczy osadzona na silikonowym kołnierzu pokrywka z kolorowego tworzywa i stali. Stalowa pokryweczka uchyla się, by można było wygodnie serwować wodę, czy sok do szklanek. Uchyla się, co istotne na tyle, że nie pozwoli wypłynąć z karafki kostkom lodu, plastrom cytryny, pomarańczy, czy innym barwiącym wodę przysmakom.Minimalistyczna, litrowa karafka (zobacz również - karafka whisky grawer) Fontana, marki Blomus (markowy produkt), dołącza do grupy ponadczasowych projektów niemieckiej firmy.

Zainteresował Cię ten tekst? Kliknij i sprawdź stolik kawowy metalowy koniecznie, tu znajdziesz coś, co z pewnością także będzie równie ciekawe.

Znajduje miłośników wśród tych, którzy cenią sobie wyciszone, klasyczne bryły z delikatnie je ożywiającymi dodatkami.


Author: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek