Kiedy drewniana podłoga traci swój szyk... Spróbuj cyklinowania!


Każdy drewniany parkiet po jakimś czasie traci swoje pierwotne piękno. Wówczas trzeba zadecydować, w jaki sposób go odświeżyć. Z pomocą przychodzi wtedy Fachowiec, który zajmie się cyklinowaniem.


Jest to kilkuetapowy proces, którego wynik może być spektakularny.


Nie warto dumać nad zmianą drewnianego parkietu, tylko zapoczątkować cyklinowanie Jelenia Góra i inne miasta niewątpliwie mają w swoich granicach wielu fachowców, którzy podejmą się uratowania naszego parkietu. Decyzję o odświeżeniu podłogi panele winylowe wrocław w domu powinno się podjąć, kiedy lakier pokrywający podłogę jest już widocznie wytarty, albo gdy drewno po prostu uległo zniszczeniu. Czas robót zależy od stopnia wyeksploatowania drewna. Podłogi w złym stanie cyklinuje się kilkakrotnie i dopiero później zabezpiecza się je odpowiednim lakierem.
żaluzje


Jak przebiega zabieg cyklinowania? Specjaliści posługują się maszynami zwanymi cykliniarkami. Korzystając z nich, dokładnie ściera się wierzchnią, zniszczoną powierzchnię drewna i poddaje się je szpachlowaniu, czyli uzupełnianiu wszystkich ubytków. Aby przestrzeń odzyskała swój naturalny wygląd, proces ten musi być bardzo precyzyjny. Następnym etapem prac jest polerowanie zaschniętej podłogi. Potem parkiet należy pokryć podkładem i wypolerować. Po obowiązkowym dokładnym odkurzeniu i wymyciu podłogi należy ją polakierować. Gwarantuje to wyższą trwałość. Trzeba mieć świadomość, że po każdej fazie cyklinowania powinno się sprawdzić stan parkietu: czy nie widać żadnych zepsutych fragmentów i czy deski się nie przesuwają. Jeśli coś nie wygląda źle, cały proces powinno się powtórzyć. Jeśli będzie trzeba, kilka razy. Dopiero pokrycie warstwą lakieru kończy proces.


Sporo osób remontujących mieszkanie pyta, czy można cyklinować samemu. Teoretycznie tak, wystarczy tylko zakupić (lub pożyczyć) odpowiednią maszynę i preparaty.


W praktyce widać, że to, co wygląda jak zwykłe ścieranie i polerowanie, jest trudnym procesem, a dobry efekt jest owocem długiego czasu nauki, praktyki i precyzji. Lepiej zatem zatrudnić do tego zadania fachowca, który profesjonalnie zadba o odnowienie naszych pięknych parkietów.