Kiedy nowoczesność łączy się z tradycjonalizmem, czyli rzecz o oświetleniu w naszych domach


Troszczenie się o własne M4 rozpoczyna się już na etapie aranżowania wystroju pokoi. Kobiety, które dysponują ograniczonym budżetem, będą musiały poprzestać na ascetycznych rozwiązaniach, ale i w takim przypadku inwencja twórcza może zdziałać cuda.

Oświetlenie sufitowe LED
Author: Eliot Phillips
Source: http://www.flickr.com
Gospodarze bardziej nadziani mają ogromne pole do popisu i ograniczać ich może tylko wyobraźnia. Typowo tradycyjna aranżacja zostaje odrzucona na rzecz nowatorskich i nieco obłędnych rozwiązań. Wnętrze domu biznesmena najczęściej urządzone jest w stylu post nowoczesnym i czasami właśnie z tej przyczyny może stać się obiektem krytyki, ale póki co nie uprzedzajmy faktów.

Sufit pomalowany na biało stał się już chyba znakiem rozpoznawczym minionej epoki, czyli komuny. Jednak i współcześnie wiele par małżeńskich decyduje się na taki właśnie kolor powały - biel, jak widać, bywa uniwersalna i odejście do lamusa na razie jej nie grozi. A dodatkowo pokój ze śnieżnobiałym sufitem w każdej sytuacji wygląda z klasą - więcej na ten temat. Architekci wnętrz tymczasem proponują coraz to nowe aranżacje, które maja wprawić w zaskoczenie wszystkich lokatorów oraz gości. Jednym z takich rozwiązań są sufity led.

Oświetlenie typu led w ostatnich latach całkowicie zmieniło nasze myślenie o oszczędzaniu energii.

Bardzo chętnie zaproponujemy Ci podobny tego rodzaju post. Jeśli chcesz go zobaczyć, zobacz treść na witrynie (https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-okapow/filtry-weglowe-do-okapow,g713237.html), którą znajdziesz tutaj.

Jest ono instalowane w nowo wybudowanych domach, lecz i zarządcy tych wiekowych kamienic wyrzucają żarówki starego typu. Punktowe oświetlenie również jest nowością ostatnich lat, ale fraza sufity podwieszane oświetlenie nie jest nam obca i każdy jest w stanie sobie mniej więcej wyimaginować, jak wygląda się taki wynalazek.

Przykład sufitu podwieszanego
Author: sarae
Source: www.flickr.com
Gdy trzeba wzmocnić efekt nietuzinkowości wnętrza, to warto pomyśleć także o innych kolorach lampek ledowych. W takim układzie sufity led będą wywierać jeszcze większe wrażenie. Tego rodzaju oświetlenie świetnie sprawdzi się w salonie, który możemy przecież raz na 30 dni zaadaptować na salę kinową. Oglądanie horrorów wespół z przyjaciółmi przy tak delikatnym świetle z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. A kto nie ma ochoty na realizację tak niesztampowych pomysłów, może po prostu pomyśleć o odmiennym wyjściu z sytuacji, czyli o kinkietach. Tak czy owak, niczym się niewyróżniający żyrandol (zobacz żyrandol czarny z kryształkami) w współczesnych latach na pewno przestał być jedynym źródłem światła w naszych prywatnych pomieszczeniach.

Więcej informacji -