Kilka przykładowych porad o tym, jak wygodnie i praktycznie urządzić mały przedpokój.


Przedpokoje to pomieszczenia, które są niekiedy bardzo trudne do meblowania. W dużej mierze może to wynikać z ich kształtu. Przedpokoje w wielu mieszkaniach i domach są długie ale wąskie, a do tego z kilkoma drzwiami do innych domowych pomieszczeń, i w takim przypadku stwarza to wiele problemów podczas meblowania. A przecież przedpokój jest niejako wizytówką mieszkania czy domu, bo to tam właśnie wita się swoich gości.

szafki i komody
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Z tego też powodu powinno się zadbać o to, aby był funkcjonalny i wygodny, na szczęście jest wiele pomysłów, które mogą w tym bardzo pomóc. Przede wszystkim powinno się zadbać o odpowiednie oświetlenie, bo przeważnie przedpokoje nie mają okien i jest w nich zwyczajnie ciemno. Nie należy się przy tym ograniczać tylko do jednego, rozwieszonego u góry źródła światła, można także pomyśleć o bocznym oświetleniu. Rozłożone na całej długości pomieszczenia punktowe, nieduże lampki nie tylko lepiej rozświetlą wnętrze, ale dodatkowo optycznie je powiększą i spowodują, że stanie się znacznie przyjemniejsze. Kolejną sprawą są meble. W przypadku wąskich przedpokojów obowiązkowo należy pilnować tego, żeby były one lekkie i wtapiały się odpowiednio w otoczenie. Ważne są również rozmiary, przykładowo obecne w każdym przedpokoju szafki na buty nie mogą być zbyt szerokie, bo zwyczajnie będą przeszkadzały.

Gdy przejdziesz do sedna problematyki, to pamiętaj, że możesz uzyskać pozostałe informacje na przedstawiany wątek - przeczytaj w witrynie wszystko, co jest Ci potrzebne w tym miejscu.

Należy znaleźć taki model na przykład: , żeby zajmował jak najmniej miejsca, na przykład stosując inny sposób ułożenia butów w środku.buty w przedpokoju
Author: DJ Bustos
Source: http://www.flickr.com
Jeśli będzie taka możliwość, to najlepszym wyjściem może być wykonanie mebli na wymiar. Będzie je wtedy można dokładnie dopasować do wszystkich kątów, jeżeli się to dobrze zrobi, to będą nie tylko funkcjonalne, lecz również dobrze się będą prezentować. Jeżeli chodzi o meble, to w przedpokoju przyda się jeszcze szafa na płaszcze i kurtki, najlepiej się tu sprawdzają szafy z drzwiami przesuwnymi. W niejednym przedpokoju pojawia się również niewielka komoda 3 szuflady, w jakiej można na przykład chować różnego rodzaju czapki, szaliki (https://www.belbazaar.pl/36-szaliki) czy przydatne na co dzień drobiazgi (komoda trzy szuflady).