Komfort w pracy - na co zwrócić uwagę


Rzetelne referaty znawców ekonomii pokazują, że rodzimi biznesmeni nie inwestują w swoich pracowników. Można to zauważyć wyraźnie w wysokości wynagrodzeń – w innych państwach, nawet tych tak samo zamożnych co nasza ojczyzna, są one znacznie większe i ciągle rosną.


fotel
Author: Matt
Source: http://www.flickr.com
A trzeba wiedzieć, że wszelkie wydatki wyłożone na polepszanie warunków w pracy mogą przynieść wielkie wpływy w przyszłości. To oczywiste, że uczciwie opłacany i pracujący w przyjaznej atmosferze pracownik charakteryzuje się większą wydajnością, niż przemęczony i biedny człowiek.

Kluczowym czynnikiem jest ciepłota środowiska pracy. O ile w biurze jest zbyt zimno, pracownicy nie będą skupiać się na swoich zadaniach. Gdy temperatura jest za wysoka, motywacja również spadnie. Rozsądnie jest przeznaczyć pieniądze na porządny system klimatyzacyjny. Spore znaczenie wykazuje także zapach – w biurze, w którym czuć zapach (polecamy - galeria decor wosk do kominka) kwiatów, pracuje się fantastycznie. Komfort w zakładzie pracy to nie tylko relaksujące otoczenie, ale również właściwe meble biurowe (np. Surfland). Jeśli pragniesz, by twoi kadrowicze nie cierpieli na chronicznie obolałe krzyże i spięte karki, powinieneś zakupić meble, które zostały zrobione wg zaleceń zawodowców od ergonomii. Najistotniejszym elementem są odpowiednio wyprofilowane krzesła komputerowe.

Trzeba jeszcze napisać o pewnym nierzadko olewanym aspekcie – o komputerach. Powolne procesory i często zawieszające się OSy to mordęga dla pracowników. Warto wydać trochę więcej pieniędzy i nabyć PC wysokiej klasy. Nie musi to być straszny wydatek. Zamiast popularnych systemów operacyjnych można zainstalować darmowe edycje Linuksa, które cechują się solidnością i łatwością eksploatacji. Dobrze jest również zatrudnić porządnych specjalistów od infrastruktury IT, którzy będą pilnowali, by sprzęty w biurze działały stabilnie i nie były źródłem frustracji dla zatrudnionych.