Którego rodzaju wannę warto zakupić? Co jest najistotniejsze i na co szczególnie warto zwracać uwagę?


Zastanawiasz się jaką wannę warto wybrać? Wanny żeliwne są solidne i wytrzymałe, akrylowe mają różną kolorystykę oraz kształty ,zaś stalowe łatwiej przenosić. Która z nich jest warta kupna? Wanny żeliwne są solidne i trwałe. Niektóre mają ozdobne nóżki o kształcie antycznych rzeźb czy lwich łap. Idealnie będą pasować do łazienek zaaranżowanych w klimacie retro. Wanny żeliwne nie niszczą się mimo mijającego czasu.
tutaj przeczytasz więcej
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Pokryte solidną emalią przez wiele lat są wytrzymałe na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Możemy powiedzieć, iż kupuje się je na całe życie. Mają sporą bezwładność cieplną, dzięki temu może utrzymać się w nich stała temperatura wody, lecz puste są zimne w dotyku. Żeliwo jest bardzo ciężkie – wanna o wielkości 150x70 centymetrów posiada wagę 80 kilogramów Trudno tak więc wnieść ją do mieszkania. Rewelacyjne są wanny Kaldewei - sprawdź stronę.Wanny stalowe są dostępne w wielu kolorach, kształtach i wymiarach. Nowatorskie emalie, jakimi się je kryje, zapewniają wytrzymałość na uderzenia, rysy oraz działanie detergentów. Nie są za bardzo ciężkie – wanna o wymiarach 150x70 cm. ma wagę około 30 kilogramów Prościej zatem jest je przenosić. Ich wadą jest to, że nienapełnione wodą są zimne. Stal dobrze przewodzi ciepło, stąd też ciepła woda dość prędko w nich stygnie.


Jesteśmy w stanie temu zaradzić zamontowując obudowę styropianową. Będzie izolować ona wannę termicznie oraz ją wygłusza. Dobra stalowa wanna to na pewno taka, jaką wytłoczono z jednego arkusza grubej blachy. Wanny akrylowe mają różnorodną kolorystykę i kształty. Są najlżejsze ze wszystkich rodzajów wanien. Jest to wanna o wymiarach 150x100 cm.

Kliknij ten link i zobacz więcej materac sprezynowy szczegółowych informacji odnoszących się do analizowanego tu tematu. Niewątpliwie jest on bardzo ekscytujący.

i ma wagę 20 kilogramów Wanny akrylowe długo utrzymują stałą temperaturę;
wanna
Author: Aquaform
Source: Aquaform
są też dźwiękochłonne. Powierzchnia wanny jest gładka, przyjemna oraz ciepła w dotyku. Łatwo ją utrzymać w czystości, nie powstają na niej zacieki ani ślady rdzy.

Dodatkowo wanny akrylowe nie będą się przebarwiać. Minusem jest dosyć znaczna podatność materiału na rysy i uderzenia. Dlatego niektóre modele wzmacniane są mieszanką żywicy poliestrowej plus włókno szklane. Nabywając wannę warto o to spytać.

Absorbuje Cię tematyka poruszana w tym wpisie? Zobacz ponadto też inne zbliżone materiały - zwyczajnie wejdź tutaj prasowanie warszawa.

Producenci oferują również wanny ze specjalistyczną powłoką lub środkiem antybakteryjnym dodawanym w procesie produkcji do płyt akrylowych. Na powierzchni tej wanny bakterie rozwijają się wolniej, bez trudu można więc utrzymać higienę. Kupując wannę pamiętajmy także o innym asortymencie, jak dopasowane syfony.