Kupujemy meble na taras – co wybrać?


Obecnie kiedy zabieramy się za urządzenie sobie tarasu lub balkonu, mamy dostęp do setek inspiracji publikowanych w sieci. Trendy z roku na rok ulegają zmianie, projektanci tworzą coraz nowsze wzory mebli czy tekstyliów. Poprzez ten fakt, częstokroć tego typu przedsięwzięcie skutkuje długimi godzinami poświęconymi na robienie rozeznania w dostępnych opcjach. Wybór mebli, nakryć, oświetlenia czy dodatków jest ogromny i może przyprawić o zawrót głowy.


Salon z wyjściem na taras
Author: Tomas Riehle
Source: Schϋco
Jeśli jednak chodzi o kwestię tarasu, to zasadniczo mamy trzy możliwości do wyboru. Pierwszą z nich, najbardziej popularną, są meble drewniane. Bez względu na to, czy nasz taras jest zadaszony czy nie, dobrze jest zainwestować w dobry, odporny materiał, który posłuży nam dłużej niż jeden sezon. W związku z tym bardzo polecane są meble z drewna tekowego, ze względu na jego wytrzymałość i trwałość. Musimy pamiętać o tym, iż zarówno deszcz, jak i słońce będą negatywnie wpływać na meble znajdujące się na tarasie, stąd ważna jest solidność ich wykonania i dobra konserwacja. Obecnie ogromną popularnością cieszą się meble tarasowe zrobione z pomalowanych skrzyniopalet, które swoją drogą łatwo jest wykonać samemu. Warto przemyśleć to rozwiązanie jeśli mamy smykałkę do rękodzieła oraz ograniczony budżet.

Kolejną, popularną opcją są meble z wikliny. W różnych sklepach dostaniemy przeróżne kształty oraz odcienie wiklinowych mebli, wybór jest ogromny . Pasują do większości aranżacji, w szczególności w połączeniu z wiejskimi ogródkami.

Taki odnośnik tutaj pokaże Ci więcej informacji na prezentowany temat, który tak bardzo Cię zafascynował i zwyczajnie wciągnął.

Cechują się jednak niską odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz deszcz. Po paru latach wiklina się przeciera, a pod wpływem słońca i deszczu może ulegać szarzeniu. W takiej sytuacji możemy jednakże podarować jej drugie życie i pomalować ją np. na biały kolor. Dzięki temu nadamy naszemu tarasowi rustykalnego charakteru, a krzesła czy stół posłużą nam jeszcze kilka lat. W dzisiejszych czasach najmniej modną opcją są meble ogrodowe zrobione z plastiku. Nie ulega wątpliwości, iż zwykle kojarzą się z tandetą i niezbyt dobrze sprawdzają się jako kulminacyjny punkt na naszym tarasie. Są opcją dosyć tanią, aczkolwiek mało efektowną oraz przede wszystkim nietrwałą. Plastik jest bardzo podatny na blaknięcie, w związku z czym już po jednym sezonie nasze fotele czy stół z pewnością stracą swój blask. Innym minusem jest ich niewielka waga, mogą zostać przewrócone przez wiatr - obszerne opracowanie.


drewno
Author: Tim Parkinson
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście dostępne są jeszcze różnego typu połączenia materiałów, np. drewna z metalem czy szkłem. Wspomniane propozycje to jedynie pewna próba usystematyzowania asortymentu znajdującego się na rynku.

Niezbędne są Ci dodatkowe wątki (https://procleaner.pl/mycie-okien/) na ten intrygujący temat? Zatem nie ociągaj się i wejdź do kolejnego tekstu - tam stworzyliśmy dla Ciebie coś ekscytującego.

Jak widać możliwości jest naprawdę wiele, zatem bez wątpienia każdemu uda się znaleźć coś dla siebie!