Kwiecień to moment, który ogromnej części Polaków kojarzy się ze składaniem sprawozdań podatkowych w Skarbówce


Każdy pracujący rodak do końca kwietnia każdego roku jest zmuszony uzupełnić PIT oraz wyspowiadać się ze swoich dochodów Urzędowi Skarbowemu.


Spora część ludzi nie lubi wypisywać formularzy urzędowych.
w biurze
Author: Alan Levine
Source: http://www.flickr.com


Nierzadko są one poplątane, niejasne i po prostu nudne. Jednakże dzisiaj nie jest to już tak odrzucające, jak w przeszłości. Pokolenie, które obecnie ma już około 40 lat, zdaje sobie sprawę z tego, jak to było jeszcze w okresie PRL-u. Ręczne wypełnianie PIT-ów, liczenie przy pomocy kalkulatora, wielkie kolejki w urzędach i nieuprzejmi urzędnicy. Duża część społeczeństwa wspomina to niezbyt miło.


PIT
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com


rozmowa
Author: Tax Credits
Source: http://www.flickr.com


Dziś na szczęście wszystko wygląda już inaczej. Są dobre programy, które pozwolą nam szybko i bezproblemowo wypełnić każde sprawozdanie. Najpopularniejszy jest PIT 37. Należy tylko ściągnąć z sieci poprawną aplikację i zagospodarować sobie trochę czasu popołudniu. Nie będziemy potrzebowali ani długopisu ani kalkulatora, ponieważ program zaznacza co i gdzie należy wpisać i sam liczy wszystkie rubryki. PIT można również wysłać przez internet, więc nie będziemy się bać kolejek w urzędzie. Jednak mimo wszystko nie powinniśmy lekceważyć sprawy.

Chcesz dowiedzieć się więcej na prezentowany wątek? To świetnie, ponieważ pod linkiem porzucenie pracy odnajdziesz fascynujące dane, które Cię wciągną.

Warto zarezerwować sobie trochę czasu, aby wypełniać PIT spokojnie. Pośpiech zawsze bywa kiepskim doradcą.
Jeden błąd może nas kosztować nerwy i potrzebę pojawienia się w urzędzie na rozmowę.


Możemy być szczęśliwi, że i do naszych urzędów zawitała cyfryzacja. Życie jest dziś o wiele prostsze niż kiedyś.