Lampy, żyrandole oraz kinkiety


Nawet skromna aranżacja wnętrz może stać się bardzo atrakcyjna, jeśli umiemy zatroszczyć się o stosowne oświetlenie. Dopomogą nam w tym m.in. dobrze dobrane lampy, kinkiety a także żyrandole. Rezultat wzmocnią dekoracje świetlne (oświetlenie świąteczne), które są współcześnie bardzo modne w aranżacji pomieszczeń. Oświetlenie nowoczesne to oświetlenie górne, jak także boczne. W pokoju dziennym sprawdzają się żyrandol albo plafony, kinkiety, lampy wiszące.
lampa
Author: N@ncy N@nce
Source: http://www.flickr.com
Osiągalne oprawy świetlne zadowolą tak miłośników tradycji, jak także nowoczesności w projektowaniu wnętrz. Obecnie oświetlenie każdy może dopasować do swych wymagań (). O ile posiadamy nowoczesny pokój dzienny, to wybierzmy lampy włoskie (), żyrandole i kinkiety, które zaskakują formą oraz materiałem, z jakiego je stworzono. Dzięki nim aranżacja wnętrz nabierze odcieni. Producenci lamp bezustannie poszukują nowych tworzyw, oryginalnych metod spożytkowania starych surowców a także pomysłów na niepospolite połączenia tworzyw. Dzięki temu oświetlenie nabiera współczesnych, lub mata pod krzesło - mata-ochronna.pl klasycznych form, które każdy będzie mógł dopasować do własnego salonu ().

Aranżacja pomieszczeń mocno uzależniona jest od oświetlenia, stąd twórcy odpowiedzialni za lampy czy plafony wdrażają coraz to nowsze materiały. Lampy ze szkła zespolonego z plastykiem? Dlaczego nie. Kryształowe szkło łączy się dzisiaj z tworzywem sztucznym, w użyciu jest karton, a także filc, koronka jak też wełna. Spotyka się również klosze z plastycznych materiałów, np. silikonu, których kształt mogą modelować użytkownicy, dla przykładu wyginając oprawę lampy w przeróżne strony. Łatwy sposób, by aranżacja pokoju dziennego mogła bez ustanku ulegać delikatnej korekcie. Powstają także żyrandole wyplatane z traw bądź wikliny przywodzące na myśl koszyki a także ręcznie kute z mosiądzu bądź miedzi nawiązujące do wzornictwa starych mis. Projektanci dają drugie życie wyrobom i surowcom. Oferują lampy z butelek PET, nakrętek a także innych materiałów wtórnych.
lampy stojące
Author: Le Pukka Concept Store
Source: www.lepukka.pl
Częstokroć nowoczesność opraw podkreśla ich wielkość - do większych minimalistycznych wnętrz pasują lampy w rozmiarze XXL. Żyrandole w dużych wymiarach wspaniale będą się prezentowały w nowoczesnym salonie. Żyrandole to dobry pomysł przede wszystkim dlatego, iż są ponadczasowe, a modyfikują się wyłącznie ich kształty.