Małe mieszkanie: jak przydałoby się je zatem urządzić? Parę solidnych rad


Aktualnie mieszkania nie są duże - tak naprawdę to żadna nowość. Fakt, że typowe mieszkanie w Polsce ma tylko dwa pokoje powoduje, iż w zasadzie trudno jest się nam urządzić tak, jak tego pragniemy. Bo wiadomo: małe przestrzenie nie jest zbyt łatwo zaaranżować w sprawny sposób.


meble - zdjęcie
Author: Monika Ďuríčková
Source: http://www.flickr.com
Jednak sama jakiś czas temu urządzałam niewielkie mieszkanko - dla koleżanki, więc sądzę, iż całkiem sporo masz okazję ode mnie się dowiedzieć. Cóż, najbardziej istotne jest to, aby posiadać odpowiedni dystans, czyli nie popadać w panikę. Nawet małe mieszkanie może być prawdziwą oazą gustu.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę u źródła dotyczącą archiwum zbliżonych artykułów. Są one opublikowane na innym tego typu portalu - zobacz je.

I nie tylko ja rozumuję w tego typu sposób! Ciężko myśleć, że zaaranżowanie małego to wielki problem. W szczególności jeżeli wysłuchasz tego co pragnę powiedzieć.

Np. fajną opcją są różnego rodzaju dodatki, na przykład kosze do segregacji odpadów czy półki obrotowe. Uważam, że półka obrotowa, którą kupiłam spowodowała, iż moje mieszkanie jest bardziej poręczne. Takowa półka sprawiła, że wreszcie mam możliwość zmieścić dużo większą ilość obuwia - a uwielbiam obuwie. No dobrze, lecz nie chciałabym dłużej pisać o butach, bo kiedy się rozpiszę, to później trudno mi zastopować. Lepiej napiszę, w jaki sposób jeszcze sprawić, że będziesz usatysfakcjonowany z nawet bardzo małego lokum.

Cóż, bardzo dobrym pomysłem jest duża szafa, naturalnie taka konstruowana na nasze zamówienie. Czyli jest ona specjalnie dostosowana do naszej sypialni albo salonu. W takiej szafie wreszcie możemy schować dużo rzeczy. Chronicznym problemem ludzi jest właśnie to, iż posiadają dużo rzeczy, których nie mogą nigdzie upchnąć.Nie można także na deser nie wspomnieć o sytuacji finansowej przeciętnej rodziny w Polsce. Nie chcę generalizować, ale ogólnie nie przelewa się nam. Czyli bardzo często zamiast zakupić sobie coś kapitalnego, musimy przełożyć shopping. Nie chcę mówić, że życie ponad stan jest OK, bo tak nie jest, lecz wyśmienitym pomysłem jest to by na ten przykład wieszaki do garderoby (więcej na kupić w tym miejscu, które sprawia, iż mamy okazję sporo zakupić, ale przy tym nie wydać tak wielu pieniędzy. Piszę tutaj naturalnie o sklepie internetowym. Myślę, że nawet jeśli e-shopping ma trochę wad, to jednak ma dużo więcej zalet. Sam spróbuj, a przekonasz się, iż było warto!