Mały pokój z aneksem kuchennym - sposoby na jego meblowanie


W dobie XXI wieku bycie singlem to sposób na życie. Niektórzy z nas w sposób świadomy wybierają samotne życie. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy zakup kawalerki. Nie jest łatwe jest wymyślić w niej mały, ale funkcjonalny aneks kuchenny.

elegancki aneks kuchenny
Author: Koen Roumen
Source: http://www.flickr.com
Gdy zaczynamy planowanie urządzenie kuchni, to odpowiednia podłoga i zabezpieczenie ścian. Trzeba postawić na materiały, które będą szybko umyjemy w razie zabrudzeń.Optymalnie sprawdzą się tu płytki – polecamy położyć je na podłodze, oraz na ścianie pomiędzy przestrzeniami, które zajmą szafki. Ułatwi nam to dbanie o czystość. To ważne jeżeli chodzi o urządzenie aneksu kuchennego.

pokój z aneksem kuchennym
Author: binkle_28
Source: http://www.flickr.com
Podstawowe sprzęty, które jest potrzebne w każdej kuchni to zlew, blat grzewczy, okap, piekarnik i lodówka. Pomyślmy, czy chcemy, czy mają być pod zabudową mebli, czy mają być zupełnie osobne. Po podjęciu już taką decyzję,trzeba pomyśleć do zakupu szafek. Będziemy w nich trzymać sztućce, garnki, talerze oraz żywność. W zależności od naszych potrzeb, absolutnym minimum jest tu jedna wąska szafka, oraz dwie szerokie – jedną zabudujemy zlew. Oprócz tego, nad każdą z nich ich odpowiedniki wiszące. Idealnym pomysłem jest wbudowanie suszarki na naczynia w półkę nad zlewem – będziemy mieć więcej miejsca. Blat powinniśmy wydłużyć poza szafki, znajdziemy wtedy miejsce, w które wsuniemy taboret i będzie służyło nam za stolik.

Ostatnią kwestią jest odpowiedni dobór kolorów. Powinniśmy zdać się na nasz gust – w zależności, czy śni nam się kuchnia nowoczesna, czy tradycyjna dobieramy tworzywo i deseń drzwiczek półek. Dobrze wyglądają nowoczesne kuchnie w kolorze czerwieni, niebieskiego, albo tradycyjne – tu dobrym pomysłem jest orzech, albo dąb. Powinniśmy jedynie pamiętać, by aneks kuchenny dobrze komponował się z meblami wczęści dziennej.