Meble do zabudowy - jakie kwestie dobrze znać na ten temat?


Coraz bardziej znane stają się szafy wnękowe. Jeżeli we wnętrzu mamy na nie miejsce to są one lepsze od szaf wolnostojących, bowiem korzystniej eksploatują przestrzeń. Realizowane na zlecenie rewelacyjnie dostosowują się do rozmiarów ścian albo wnęk. Drzwi do tego typu szafy mogą być przesuwne, składane albo uchylane. Najlepsze niemniej jednak to przesuwane, gdyż nie potrzebują dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu, w związku z czym są dobre do ciasnych korytarzy czy malutkiej garderoby. Drzwi takie umieszczone są w jednej płaszczyźnie z powierzchnią ściany w związku, z czym z wnęki nie wystają żadne przeszkody.

półki w szafie
Author: Pete
Source: http://www.flickr.com
Pięknie na takich drzwiach wyglądają lustra. Szafy tego typu są mniej widoczne niż innego rodzaju szafy i nie przytłaczają tak jak te typowe meble. Niestety ich minusem jest ich cena. Jest to rezultat w szczególności skomplikowanej konstrukcji. Do tego dochodzi też osobny projekt do każdej z szaf. Chociaż warto jest zainwestować w tego rodzaju szafę, ponieważ jest funkcjonalna i ładnie wygląda. A jeżeli zależy Ci na oszczędzeniu pieniędzy, sprawdź jakie są obecnie promocyjne oferty w sklepach meblowych, np. tu: .

Wyposażenie szaf wnękowych jest rozmaite. Wszystko jest uzależnione od osobistych upodobań. Może to być najłatwiejszy rodzaj wyposażenia, czyli same półki. Ale można tutaj dorzucić na przykład druciane kosze. Genialnie nadają się one do trzymania pościeli lub ręczników. Użyteczny również jest drążek do zawieszania ciuchów. Interesującym elementem tego typu szafy są też stojaki na obuwie. Przeznaczone są one do przechowywania max. 6 par butów. Panom na pewno spodobają się wyjątkowo użyteczne elementy wyposażenia szafy, czyli wieszaki na krawaty i paski.

Takie wieszaki zazwyczaj montowane są do jednej z bocznych ścianek, dlatego też nie zajmują dużo miejsca. Panie mogą na nich wieszać na przykład swoje chusty. Świetnym rozwiązaniem są również wieszaki na spodnie.

Opracowaliśmy dla Ciebie nowe zajmujące wiadomości na frapujący Cię temat. Przejdź do nowego tekstu oraz czytaj wpis pompy ciepła Wrocław.

Mogą one posłużyć też za wieszak dla pań na ich spódnice. Nadzwyczaj praktyczne są także szuflady z pełnym wysuwem. Można w nich trzymać np. bieliznę bądź skarpetki. Części wyposażenia szaf wnękowych naprawdę jest sporo.