Meble młodzieżowe – w jaki sposób zaaranżować pokój nastolatka?


Urządzanie domu to ogromne wyzwanie, ale aranżacja pokoju dla nastolatka – o wiele większe. O ile miejsce dla kilkulatka można przygotować samodzielnie, albowiem będzie podobać mu się prawie każdy wystrój (ważne, by było radośnie i tęczowo) o tyle młody człowiek ma już poważniejsze wymagania. Na ogół świetnie wie, o czym marzy, dlatego najkorzystniej jest iść na wspólne zakupy, by ani rodzic, ani dziecko nie było niepocieszone. Istnieje jednak kilka ważnych czynników, na które każdorazowo trzeba zwrócić uwagę, by nie zapomnieć o niczym ważnym.
pokój nastolatki
Author: woodleywonderworks
Source: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od miejsca do spania. Łóżko powinno być komfortowe i dosyć duże, bowiem to tutaj ląduje plecak po przyjściu ze szkoły, telefon czy zdjęte ciuchy oraz milion innych rzeczy. A musi się jeszcze zmieścić nastolatek, który uwielbia popołudniowe drzemki i z reguły nie powstrzymuje go bałagan. Najkorzystniej jest zdecydować się na tradycyjne łóżko z materacem, które jest o wiele wygodniejsze od zwyczajnej, rozkładanej kanapy.

Nasza najnowsza publikacja (http://mata-ochronna.pl/kto-powinien-zdecydowac-sie-na-ochronna-mate-na-podloge) powinna przypaść Ci do gustu, ponieważ włożyliśmy w nią sporą ilość świetnych treści. W takim razie oglądaj bez ograniczeń.

Można swobodnie wybierać pomiędzy drewnianą albo metalową konstrukcją - wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju meble młodzieżowe mają królować w pokoju. Nie zapominajmy, aby łóżko miało choć 2 metry, zwłaszcza, jeśli mamy chłopca, który przecież nieprzerwanie rośnie.
Drugim elementem jest biurko mata ochronna na stol i krzesło do nauki. Trzeba zwrócić uwagę na ich odpowiednią wysokość, a najlepiej jest wybrać meble z opcją zmiany wysokości. Dzięki temu będą idealne nawet wtedy, gdy nasza pociecha urośnie kilka centymetrów w górę. Jeśli pokój jest duży, dobrze kupić biurko narożne, na którym znajdzie miejsce i laptop, i książki, i ulubione płyty z muzyką. Oprócz tego trzeba zainwestować w szafki, komody, jak również regały, do których nastolatek powkłada wszystkie swoje ubrania i szpargały. Powinny być to zamykane szafy, gdyż wtedy nawet nieład na półkach nie robi tak sporego problemu. A – jak wiadomo – młody człowiek ma zazwyczaj multum rzeczy do zrobienia i na pewno żadną z nich nie jest sprzątanie. Nieodzowną cechą mebli jest też ich stabilność, ale równocześnie nie mogą być zbyt ciężkie (powinniśmy móc je dowolnie przenosić, gdy zechcemy zmienić aranżację pokoju).
Pamiętając o niniejszych wskazówkach zakupimy rewelacyjne meble i urządzimy idealny pokój dla nastolatka (zobacz tutaj:wymarzony pokój nastolatka).