Na jakie elementy wyposażenia należy skierować swoją uwagę, meblując pokoik naszego sześciolatka


Wyposażenie wnętrza dziecięcego pokoju nie jest dla rodzicieli prostym zadaniem. Dzieci szybko rosną i co jakiś czas należy zamieniać posiadane meble na większe, dostosowane rozmiarem do wzrostu pociechy. Meble dziecięce mogą nagle stać się iskrą pokoleniowej odmienności opinii.


Pierwszoklasiści będą chciały posiadać wielobarwne meblościanki, najlepiej takie, jakie są postawione w pokojach kumpelek i
pokój dla dziecka
Author: Beds.pl
Source: Beds.pl
przyjaciół ze szkoły. Mamusie i ojcowie planując zakupy, kierują się bardziej komfortem, praktycznością oraz ceną mebli. Najpotrzebniejszym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju stają się biurko i łóżko.


Nawet dzieci, które nie chodzą jeszcze do zerówki, z chęcią rysują, malują farbami wodnymi, oglądają obrazki w kolorowankach, a nawet uczą się już czytać i stawiać pierwsze litery. Biurko oraz krzesło mata pod krzesło biurowe na kółkach dopasowane do ich postury, zabezpieczą je przed nabytymi wadami postawy. Poza tym w czasie poprawnego siedzenia przy biurku dzieci ukształtują w sobie dobre nawyki na całe dorosłe życie.

W łożu spędzamy niemalże jedną trzecią naszej egzystencji, czyli całkiem dużo. Pamiętajmy jednak, że maluchy śpią jeszcze dłużej. Podczas dnia rozłożone łóżko łóżko do sypialni może prawie uniemożliwiać bieganie po pokoiku, zwłaszcza tym o niewielkiej powierzchni. Wychodząc na przeciw pragnieniom i potrzebom rodzicieli, producenci mebli wypuszczać na rynek nowe wzory, wśród których jest również kanapa z funkcją spania. W czasie godzin nocnych pełni rolę wygodnego łoża, a w w czasie dnia służy jako plac do rozrywki. Poza tym w jej wewnętrznym schowku na pościel umieścimy wszystkie pierzyny, poduszki i koce.

pokój dla dziecka
Author: Kids Town
Source: Kids Town
Kanapa z funkcją spania może być pokryta tapicerką lub specjalnym, solidnym materiałem. To drugie rozwiązanie jest najczęściej wybierane, bo skórzana tapicerka zupełnie nie pasuje do ścian dziecinnego pokoju.

Meble dziecięce dzięki swojej jaskrawej kolorystyce sprawiają, że wygląd pokoju aż daje powody do nieukrywanego zachwytu. Szuflady, szafy, półki powinny być wytworzone z certyfikowanych surowców, a ostre brzegi opiekuńczy rodzice zabezpieczą już samodzielnie. Meble dziecięce posiadają jednak zawsze jedyną, poważną wadę. Kiedy ciuszki nie są w stanie pomieścić się już w szafce, a pięty szkraba znacznie wystają poza materac, matki i ojcowie są zmuszeni kupić nowe meble. A zrobić ze starymi? W każdym razie można je sprzedać korzystając z pośrednictwa popularnych serwisów z anonsami albo po prostu oddać mniej bogatym kumplom.