Najważniejsze wiadomości o domofonach, czyli kilka wskazówek o tym, w jaki sposób wybrać domofon dla siebie.


Jednym z ważniejszych gadżetów, jakie wykorzystuje się w domach i mieszkaniach są domofony. Proste modele będą kosztować już od kilkudziesięciu złotych, i jest to bardzo rozsądna kwota jak za wygodę, którą oferuje domofon. Najważniejszą rolą domofonów będzie komunikacja między środkiem obiektu a drzwiami lub bramą wejściową. Dzięki temu będzie możliwe sprawdzenie, kto przychodzi w odwiedziny, a poza tym zdalne otworzenie drzwi wejściowych lub bramy. Tradycyjny domofon złożony jest z dwóch głównych elementów. Pierwszy z nich to kaseta, instalowana w bramie lub drzwiach wejściowych. Wyposażona jest ona w mikrofon, głośniki i przycisk do dzwonienia. W przypadku domofonów w budownictwie jednorodzinnym jest to przeważnie jeden przycisk. Przy budynkach wielorodzinnych albo biurowcach domofony mają możliwość wybrania numeru z którym chce się skontaktować. Starsze wersje miały dla każdego z numerów odpowiedni przycisk. W nowszych konstrukcjach wykorzystuje się wybieranie cyfrowe, po prostu wybiera się na klawiaturze odpowiedni numer i domofon będzie się łączył z odpowiednim lokalem.

mieszkanie - malowidło
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Następną częścią domofonów będzie słuchawka, umieszczona wewnątrz lokalu. Ona także będzie posiadać mikrofon oraz głośnik, ale nie posiada klawisza do wyboru, a układ zwalniania zamka. Umożliwia on zdalne otwarcie wejściowych drzwi albo bramy, przez co nie trzeba tam iść aby kogoś wpuścić.

Interesują Cię opracowane tu treści? Jeśli tak, to super - dajemy także dla Ciebie bezpłatny dostęp (https://estella-shop.eu/) do kolejnej witryny.

Domofony produkowane są w różnych odmianach i wersjach. Proste odmiany są produkowane w wersjach analogowych, i takie domofony bardzo dobrze będą się sprawdzać w pojedynczych domach. W biurach i blokach znacznie praktyczniejsze będą wersje cyfrowe, które pozwalają na łatwy wybór numeru, pod jaki będzie się dzwonić.


Coraz popularniejsze stają się także videodomofony, są one jeszcze wyposażone w kamerę i wyświetlacz, które pozwalają na zobaczenie tego, co dzieje się przy wejściu. Domofony oferowane są przez liczne firmy, coraz większym zainteresowaniem pośród konsumentów zaczęły się cieszyć urządzenia firmy cleverhouse.

Tags: dom, modele, klient, moc