Najważniejsze wiadomości o domofonach, czyli kilka wskazówek o tym, w jaki sposób wybrać domofon dla siebie.


Jednym z ważniejszych gadżetów, jakie wykorzystuje się w domach i mieszkaniach są domofony. Proste modele będą kosztować już od kilkudziesięciu złotych, i jest to bardzo rozsądna kwota jak za wygodę, którą oferuje domofon. Najważniejszą rolą domofonów będzie komunikacja między środkiem obiektu a drzwiami lub bramą wejściową. Dzięki temu będzie możliwe sprawdzenie, kto przychodzi w odwiedziny, a poza tym zdalne otworzenie drzwi wejściowych lub bramy. Tradycyjny domofon złożony jest z dwóch głównych elementów. Pierwszy z nich to kaseta, instalowana w bramie lub drzwiach wejściowych. Wyposażona jest ona w mikrofon, głośniki i przycisk do dzwonienia. W przypadku domofonów w budownictwie jednorodzinnym jest to przeważnie jeden przycisk. Przy budynkach wielorodzinnych albo biurowcach domofony mają możliwość wybrania numeru z którym chce się skontaktować. Starsze wersje miały dla każdego z numerów odpowiedni przycisk. W nowszych konstrukcjach wykorzystuje się wybieranie cyfrowe, po prostu wybiera się na klawiaturze odpowiedni numer i domofon będzie się łączył z odpowiednim lokalem.

mieszkanie - malowidło
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Następną częścią domofonów będzie słuchawka, umieszczona wewnątrz lokalu. Ona także będzie posiadać mikrofon oraz głośnik, ale nie posiada klawisza do wyboru, a układ zwalniania zamka. Umożliwia on zdalne otwarcie wejściowych drzwi albo bramy, przez co nie trzeba tam iść aby kogoś wpuścić.

Interesują Cię opracowane tu treści? Jeśli tak, to super - dajemy także dla Ciebie bezpłatny dostęp (https://estella-shop.eu/) do kolejnej witryny.

Domofony produkowane są w różnych odmianach i wersjach. Proste odmiany są produkowane w wersjach analogowych, i takie domofony bardzo dobrze będą się sprawdzać w pojedynczych domach. W biurach i blokach znacznie praktyczniejsze będą wersje cyfrowe, które pozwalają na łatwy wybór numeru, pod jaki będzie się dzwonić.


Coraz popularniejsze stają się także videodomofony, są one jeszcze wyposażone w kamerę i wyświetlacz, które pozwalają na zobaczenie tego, co dzieje się przy wejściu.

Ten odnośnik do serwisu drabina przystawna aluminiowa prowadzi do niesamowicie atrakcyjnej strony, która posiada równie intrygujące dane na opisywany temat.

Domofony oferowane są przez liczne firmy, coraz większym zainteresowaniem pośród konsumentów zaczęły się cieszyć urządzenia firmy cleverhouse.

Tags: dom, modele, klient, moc