Najważniejsze założenia w czasie projektowania małych łazienek, w jaki sposób najlepiej wykorzystać w nich przestrzeń


Urządzenie łazienki w niewielkim pomieszczeniu to dla osoby ją projektującej często duże wyzwanie. W dużych łazienkach takiego problemu nie ma, jeśli wygodnie da się postawić wannę, umywalkę i pralkę i zostanie jeszcze miejsce na prysznic, to wykończeniowe problemy będą zupełnie innej natury. Przy małych łazienkach największą sztuką jest rozmieszczenie wszystkiego w taki sposób, żeby wnętrze było funkcjonalne i wygodne.


łazienka
Author: Dakil Auctioneers
Source: http://www.flickr.com
A do rozmieszczenia trochę jest, bo w łazience niestety z niewielu rzeczy można zrezygnować. Niezbędne będzie więc zdecydowanie, czy zamontuje się prysznic, czy wannę. Obie te opcje mają swoich zwolenników i przeciwników, i w praktyce każdy sam musi zdecydować, co bardziej mu będzie odpowiadać. Przez oszczędność miejsca niektóre osoby rezygnują na przykład z montażu umywalki, gdy mają wannę, ale przy dłuższym mieszkaniu takie rozwiązanie wygodne nie jest.

Zaciekawiły Cię opisy podane w tym tekście? Jeżeli tak, to czytaj także nocleg dla firm wrocław centrum zbliżone wiadomości, dotyczące tego sektora. Zapraszamy do kolejnej witryny.

Zdecydowanie lepiej zamontować jednak będzie niedużą nawet umywalkę, lecz jednak ją mieć.


Następnym ważnym elementem składającym się na wyposażenie łazienki, z którego się raczej nie da zrezygnować, jest WC, ewentualnie postarać się można, żeby muszla była w miarę mała, bo wtedy zajmować będzie mniej miejsca. Po rozmieszczeniu tych trzech elementów, co najwyżej jeszcze pralki, zabrać się można za kolejny element wyposażenia, to znaczy meble łazienkowe - idź na stronę z meblami. W samej łazience meble nie są najważniejszym wyposażeniem, tak jak ma to miejsce na przykład w kuchniach, stanowią raczej uzupełnienie całości.

łazienka
Author: 國豪 徐
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna są one dość ważne, bo w końcu gdzieś trzeba trzymać kosmetyki i środki czystości, z tego też powodu kilka półek lub szafka na pewno się przyda. Jednak nie powinno się rozpoczynać projektowania łazienki od samych mebli, raczej należy zacząć od innych sprzętów, a meblami tylko uzupełnić projekt. Trzeba to jednak zrobić w taki sposób, żeby szafki czy meble nie przeszkadzały w codziennym użytkowaniu. Najlepszym wyjściem będzie wykorzystanie różnego rodzaju wnęk czy ścian, wtedy tak umieszczone szafki raczej nie powinny one przeszkadzać podczas użytkowania.