Naklejki do kuchni, naklejki do pokoju - czy je używać


Od niedawna nowym trendem w upiększaniu wnętrz jest używanie naklejek. Naklejki w aranżacjach pomieszczeń to nie tylko naklejki na ścianę, lecz też naklejki, które z powodzeniem można użyć na przykład na lodówkach, bądź szafkach kuchennych, zdobiąc w ten sposób stare, bądź nieatrakcyjne meble i wprowadzając do pomieszczenia powiew świeżości.


Naklejki do kuchni to prostota i szybkość aplikacji, także czystość prac i prosta konserwacja. Dużym walorem jest również bezproblemowy demontaż. Wystarczy w pierwszej kolejności przez kilka minut nagrzewać je suszarką do włosów, a później ostrożnie odkleić. Podłoże nie powinno ulec zniszczeniu, aczkolwiek zależy to oczywiście od odporności tynku i farby kładzionej na ścianie.

Nalepki trzeba dobierać do powierzchni, albowiem tylko owym sposobem zapewnimy sobie ich odpowiednią przyczepność. Jest to bardzo ważne dla trwałości efektu końcowego. Ściana, na którą naklejana jest naklejka, powinna być czysta, sucha i równa. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, należy ją odtłuścić odpowiednim specyfikiem czyszczącym. Przed przyklejeniem naklejki winny spoczywać przez 24 godziny na płaskiej powierzchni, w temperaturze pokojowej.

naklejki - tulipany
Author: art.widi.pl
Source: art.widi.pl
Zezwalają one w zaledwie parę chwil ozdobić pokój, nadając mu niepowtarzalny charakter. Naklejki do sypialni zachwycają paletą motywów, wśród których osoby o przeróżnych upodobaniach znajdą coś dla siebie. Zestawiając kilka szablonów jest możliwość sporządzić swoją, niepowtarzalną kompozycję. Naklejki doskonale sprawdzą się na każdej równej i czystej powierzchni, jak ściany, umeblowanie, okna, płyty ceramiczne, lodówki, czy laptopy. Dekoracje nie mieszczą żadnych substancji toksycznych, są więc całkiem bezpieczne.


Naklejki ścienne występują w rozmaitych wielkościach. Obszerne naklejki są czasami przygotowywane w paru mniejszych częściach, tak aby ułatwić ich przylepienie. Inspirujący cytat, ulubione teksty, bądź motywy kwiatowe przyklejone w stosownym punkcie będą uwydatniać miejsce. Bardzo dobrze podkreślą udekorowane wnętrze. Naklejki na ścianę to współczesna odmiana tapety. To świetny sposób na to, ażeby w nieskomplikowany i łatwy sposób ożywić i przekształcić wnętrze każdego domu.