Niebanalna aranżacja pomieszczeń


Motyw ceglanej ściany częstokroć pojawia się w propozycjach aranżacji mieszkań. Cegła na ścianie doskonale prezentuje się, zarówno w edycji odnowionej, jak i wystylizowanej. Sprawdź, co warto wiedzieć, stawiając na cegłę na ścianie oraz w jaki sposób cegła we wnętrzu wpływa na wystrój mieszkania.


Ceglany mur może zdobić nasze ściany, nawet gdy nie mieszkamy w kamiennicy, w której cegła jest zwykle koniecznym fragmentem. Współcześnie imitacja starej cegły robi furorę, jak ją dobrze wkomponować? Przeczytaj nasze rady. Bezustannie na nowo odkrywany materiał budzi niechwiejnie pozytywne emocje w aranżacji wnętrz. Jest równocześnie spartański i ciepły. Ceglana ściana nierzadko pojawia się we wnętrzach jako ozdobny akcent oraz alternatywa dla białych gipsowych murów. Z motywem cegły można zaprojektować cztery typy ścian: parawanową, działową, niezależną oraz kominową. Cegła we wnętrzu na ogół pojawia się na jednej wyselekcjonowanej ścianie bądź jej fragmencie. Jeśli jest to nowe mieszkanie w bloku, cegła IN STONE stosowana jest zwykle do ozdoby ściany w pokoju dziennym, np. na jakiej wisi odbiornik telewizyjny, w korytarzu, kuchni, rzadziej w alkowie lub łazience.


Murowana ściana z cegły działowej ma tą zaletę, że nie trzeba jej wykańczać.czytaj to producent parkietu hajnówka producent parkietu hajnówkaZabarwienie, format jak też fakturę cegły na ścianie można dobrać do kierunku pomieszczenia. Warunkiem należytego rezultatu będzie nadzwyczaj staranne wykonanie. Trudniej także zainstalować światło – w czasie murowania trzeba pamiętać o kablach, na przykład prowadzić je w drążeniach cegły.


Parawanowa ścianka z cegły. Ścianka z cegły nie musi podchodzić do samego sufitu, by odseparować na dla przykładu kuchnię od pokoju stołowego. Powinna być jedynie odpowiednio zbrojona, by można było na niej powiesić kuchenne półki, kinkiet albo dzieło malarskie.

Masz chęć zgłębić więcej na prezentowany temat? To bardzo dobrze, ponieważ pod linkiem uchwyty instalacji odgromowej odnajdziesz ciekawe dane, które Cię zaabsorbują.

Jasny piaskowy kolor ściany z cegły kreuje śliczne tło dla drewnianych mebli oraz dodaje pomieszczeniu ciepła.


stara cegła na ścianę
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Stara cegła na ścianę - cegły na niezależnej ścianie.


Na przekór swojemu naturalnemu ciężarowi ceglany mur może wyglądać leciutko oraz uwydatniać przestronność nowoczesnego wnętrza. Możemy postawić na zamarkowanie dekoracyjnej cegiełki na ścianie, lub zbudowanie niezależnej ściany z cegły STONE od nowa.