Niedawna deregulacja zawodu księgowego - na czym dokładnie polega i jakie ma zalety i wady dla klientów.


Przez minione lata niektóre zawody kojarzyły się z elitarnością i niedostępnością, ale równocześnie do ich wykonywania niezbędna była ogromna wiedza, jaką czasami było trzeba zdobywać przez lata. W ostatnim czasie coraz modniejsza zaczęła się stawać deregulacja, jaka ma za zadanie uwolnienie wcześniej niedostępnych profesji i dopuszczenie do ich wykonywania wszystkich chętnych.


materiały księgowej
Author: leyla.a
Source: http://www.flickr.com
Taka deregulacja obowiązuje również od niedawna przy zawodzie księgowego, którego wykonywanie przez zmianami poprzedzone być musiało pozyskaniem dużej ilości wiadomości i otrzymaniem zezwoleń. Rzecz jasna uwolnienie zawodu księgowego, jak każda tego typu decyzja, mieć będzie swoich przeciwników i zwolenników. Niektóre osoby biją na alarm, że bardzo zniszczy to rynek usług księgowych i narazi klientów na straty, z kolei inni cieszą się z takiego stanu rzeczy, bo dzięki deregulacji młode, ambitne osoby będą miały szansę na zaistnienie w tym zawodzie.

Warto przyjrzeć się wszystkim argumentom za i przeciw, szczególnie jeżeli się będzie zamierzało z takich usług korzystać. Podstawowym zarzutem przeciwników wprowadzenia deregulacji jest to, że za księgowość wezmą się osoby niezbyt zorientowane, które mogą nawet nie orientować się, jak wygląda deklaracja vat czy co potrzebne będzie, aby dostać zwolnienia z vat . Faktycznie trochę racji w tym może być, ale w praktyce takie osoby szybko zostaną sprawdzone przez klientów. Jeśli zostanie zauważony ich mały profesjonalizm, to będą nieduże szanse na zbudowanie sobie odpowiedniej renomy.


księgowość
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Klienci zwyczajnie odejdą tam, gdzie oferowane usługi będą na wysokim poziomie, a tym słabszym zostanie albo podniesienie kwalifikacji, albo zmiana profesji. Kolejnym argumentem przeciwników będzie obniżanie kosztów. To mocno się wiąże z argumentem poprzednim, rzecz jasna ci słabi księgowi będą proponowali niskie ceny, ale przeważnie jakość ich usług będzie adekwatna do tych cen.

Jeżeli zastosowana w niniejszym materiale retoryka do Ciebie przemawia, to zobacz tu bdo a jednoosobowa działalność inne tego typu wpisy - one dotyczą analogicznej tematyki.

Rynek również i to bardzo szybko będzie weryfikował, akurat w przypadku usług księgowych klienci raczej wolą, żeby wszystko było zrobione tak jak należy, jeżeli nawet będą musieli za to nieco więcej zapłacić.