Niekiedy bywa tak, że mamy plan, by przedzielić wybraną przestrzeń na dwie mniejsze i wówczas potrzebujemy ściany


We współczesnych apartamentach niekiedy wydzieloną mamy jedynie łazienkę. O układzie przestrzeni decydujemy sami.


Jeśli chcemy kupić mieszkanie w surowym stanie, to na pewno możemy zetknąć się z sytuacją, gdzie mamy w sumie ustalonych jedynie kilka najważniejszych kwestii.


silnik
Source: http://www.sxc.hu/
Energia
Source: http://www.marigoldgarden.pl/


Wiemy, gdzie będą znajdowały się okna i drzwi, łazienka oraz rury i kable w kuchni. Cała reszta może być naszą radosną twórczością. Zatem my podejmiemy decyzję o wielkości i rozmieszczeniu danych pokoi. By jednak to zrobić, trzeba postawić ściany działowe. Nie zapominajmy o tym, że lekkie ścianki całoszklane pomiędzy pomieszczeniami w swoim mieszkaniu można postawić bez zgody z urzędu budowlanego. To spory plus, bo przyśpieszy to naszą pracę. Nie będzie trzeba czekać na zezwolenie ani za to płacić. Trzeba będzie po prostu wyszukać najlepszychbudowlańców, którzy zrobią to dla nas. Jest to najlepsze wyjście dla ludzi, którzy nigdy wcześniej tego nie robili. Lepiej nie uczyć się budowania ścian w swym domu. Potem przez długi czas będziemy musieli patrzeć na nieprawidłowości, które pewnie będą nas denerwować. Ścianki można stawiać z płyt gipsowych. Są one lekkie i raczej tanie. Jest to chyba najczęściej wybierany materiał do tworzenia tego rodzaju ścian.


Możemy też wybrać droższy materiał, jakim jest drewno. Jest to surowiec przyjazny środowisku, ponieważ oddycha. Niektórzy również decydują się na ściany z tradycyjnej cegły. Będzie to najtrwalsza konstrukcja.