Nietuzinkowy styl Art Deco w naszym wnętrzu


Sposobów na zaaranżowanie stylowego, nowoczesnego mieszkania jest całe mnóstwo. Jeżeli chodzi o urządzanie pomieszczeń można zauważyć wiele najprzeróżniejszych stylów. Jednym z cieszących się wielkim uznaniem jest tak zwane polskie Art Deco – nowoczesne, eleganckie i wyjątkowe zarazem. Chociaż styl ten kojarzymy często głównie z wyrafinowanym malarstwem akwarelowym bądź olejnym. Polskie Art Deco zwane polską sztuką użytkową to cała gama przedmiotów codziennego użytku, poczynając od kubków, sprzętów, dekoracji na odzieniach kończąc.


Dostojna łazienka w stylu Art Deco
Author: Sanitec KOŁO
Source: Sanitec KOŁO
Aranżacje w tymże stylu cechują się kilkoma kluczowymi zasadami. Przede wszystkim pomieszczenia tak urządzone są się charakteryzować harmonią oraz symetrią. Objawia się to w zastosowaniu figur geometrycznych. Obrazy są jednym z kluczowych przejawów takiego stylu. Zazwyczaj na ścianach widuje się martwą naturę względnie impresjonistyczny pejzażyk. W ostatnim czasie coraz to bardziej popularne stają się akty. To nurt który wiązany jest z latami dwudziestymi XX w.. Ogólnie powiedziawszy twórczość w tym kierunku cechuje podkreślanie geometrii a także silnie kontrastujące z sobą kolory.

Obrazy Art Deco wspaniale łączą się z ciemnymi, drewnianymi meblami. Wspaniale prezentują się w prostych ramach także w ciemnych odcieniach wykonanych z drewna - doczytaj galeria art deco. Czytelna, kontrastująca z sobą kolorystyka jest cechą specyficzną obrazów Art Deco. Żywe kolory jak pomarańcz bądź czerwony często zestawia się z czernią czy z bielą. Najczęściej wykorzystywane bywają wyraźne i intensywne odcienie.

Dziś wiele obrazów w tym stylu oferuje niemal każda galeria Art Deco.

Czy ten materiał uważasz za cenny? Jeżeli tak, to wejdź i przeczytaj więcej tutaj (www.tomasz-graff.pl/) - będące tu kwestie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Możemy je współcześnie także zakupić w wielu sklepach online. Nierzadko uzyskuje się je metodą drukowania na płótnie. Obrazek zrealizowany tym sposobem przedstawia się niezwykle podobnie do autentycznego. Nie można jednakże niestety tym sposobem odtworzyć pozostałości pociągnięć pędzelka.


styl art deco
Choć obrazki drukowane są wiele tańsze od oryginalnych odpowiedników, wielbiciele sztuki niezwykle cenią sobie jednak obrazy wykonane ręką mistrza. Jeśli chodzi o polskie Art Deco, to wielu dzisiejszych, znanych malarzy wystawia swoje obrazy zarówno w galeriach sztuki nowoczesnej jak i na internetowych aukcjach.