Niezbyt duża rzecz a jakże konieczna! Jakie dobrać uchwyty do kuchennych mebli, na co zwracać uwagę?


Jak urządzić kuchnię, żeby była ona stylowa, lecz także funkcjonalna? Istotne są takie sprawy, jak typ i rozmieszczenie szafek, lecz również mniejsze detale, jak wybór uchwytów do mebli. Taka niezbyt duża rzecz, a jednakowoż zmienia wiele, warto o tym pamiętać, że uchwyty do mebli w kuchni będą częściej wykorzystywane niż w meblach pokojowych.

wnętrze kuchni
Author: thekitchendesigner.org
Source: http://www.flickr.com/photos/kitchendesigner/1902982628/
Uchwyty w kuchni wykorzystywane są kilkanaście razy częściej. Nieodzowne więc, by wybrać produkty wysokiej jakości. Całe szczęście wybór w tym zakresie jest duży, więc łatwo wybrać coś porządnego. Do wyboru mamy gałki, klamki, a także uchwyty do mebli zintegrowane, . Coraz częściej stosuje się też mechanizmy dotykowe, jak tak wybierzemy będziemy mogli zrezygnować z tradycyjnych uchwytów. Jak to, myślisz? Najzwyczajniejszafki i szuflady otwierają się dzięki naciśnięciu górnej części frontu.Niestety, dosyć dużą wadą takiego rozwiązania są widoczne ślady po palcach na frontach. Dostrzegalne są szczególnie na powierzchniach błyszczących, a dodatkowo po określonym czasie ciężej je zmyć. Oferta producentów, którzy produkują takie uchwyty zmienia się sezonowo.

Ciekawi Cię omawiany temat? Jeżeli tak, to pod adresem odnajdziesz podobne interesujące dane, których nie stracisz z pamięci przez długi czas.

Nowe kolekcje inspirowane są najnowszymi trendami, więc łatwo wyszukać bardzo modne rozwiązania. W ofercie są do kupienia różnorodnego typu uchwyty meblowe retro, wśród nich są elementy wytworzone z porcelany, mosiądzu czy masy perłowej. Trzeba też pamiętać, że podobnie, jak zmieniają się trendy w projektowaniu kuchni, to inna jest też moda na uchwyty meblowe. Najkorzystniej wybierać modele o ponadczasowej formie. Uchwyty meblowe to nie wyłącznie elementy ozdobne, o tym tak naprawdę należy pamiętać.

Powinny być one tak naprawdę funkcjonalne. Najlepiej to sprawdzić przykładając dłoń do uchwytu. Palce powinny bez kłopotu wejść w uchwyt, zaś chwytanie za niego musi być pewne oraz łatwe. Niezwykle ciekawy jest uchwyt relingowy, na rynku znajdziemy wiele modeli relingów - od masywnych po bardziej cienkie i łagodne. Uchwyty wpuszczane montowane są na stałe we frontach, co sprawia tworzą z nimi jedną płaszczyznę. Tego rodzaju uchwyty to najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto chwali sobie wygodę rozwiązania i piękny wygląd. Będą pasować więc do kuchni, w której najważniejsza jest jakość i funkcjonalność.