Nowatorskie sposoby na ciekawe zaadaptowanie starodawnych przestrzeni


Ogromne, otwarte obiekty, okna znacznej wielkości, wysoki strop tudzież surowe wzornictwo to tylko kilka cech charakteryzujących nieszablonowe mieszkania kreowane w dawnych hangarach, opuszczonych magazynach, czy też byłych halach przemysłowych.


powiększenie - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
fotografia - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Meble ze starego drewna nie pasują do każdego wnętrza. Zanim zdecydujemy się na ten niecodzienny styl warto przeanalizować detale, jak również wyobrazić sobie efekt końcowy. Przeplatanie się starodawnego stylu z atutami współczesnych trendów może spowodować zbędny dysonans. Jeśli jednak dom ma charakter loftu - tego typu meble jak najbardziej się sprawdzą. Moda na styl loftów dotarła do Polski dość późno. Aczkolwiek, niedługo po ich pojawieniu rozwinęły się także firmy trudniące się produkcją adekwatnego asortymentu dekoracyjnego - dowiedz się więcej na ten temat. Meble do loftu, perfekcyjnie przystosowane do apartamentów o rozległych rozmiarach, zbierają pokaźne zyski.

Deweloperzy ostatnimi czasy próbują budować takie lokale w sercach dużych miast, wychodząc w ten sposób na przeciw zapotrzebowaniu rynku konsumenckiego. Oprócz tego, również indywidualni inwestorzy modyfikują ogólnodostępne obiekty, które kiedyś były wykorzystywane do celów przemysłowych, adaptując je do warunków lokatorskich. Meble ze starego drewna oraz klasyczne meble do loftu kreują w takich przestrzeniach niepowtarzalną atmosferę - więcej znajdziesz na stronie rekoforma. Niezaprzeczalną kwestią jest, iż industrialny styl zyskuje coraz większą aprobatę. Designerskie dodatki dekoracyjne, rozwiązania odbiegające od klasycznych, naturalne materiały i zachowanie niezaburzonej przestrzeni kusi wielu ludzi, którzy planują zakup nowego apartamentu lub renowację dawnego mieszkania. W typowych obiektach w stylu loft przeważają starodawne deski, ćwiekowane skrzynie, różnorodne witryny, regały ze stali oraz wszelkiego typu wyposażenie wykonane w prosty sposób. Meble do loftu umożliwiają zagospodarowanie sporej przestrzeni w minimalistyczny sposób, z zachowaniem najnowszych trendów i pełnej wygody. Daje to wyjątkowy efekt i sprawdza się wszędzie tam, gdzie stawiamy na surową formę, ostrą geometrię oraz prostotę wyposażenia.

Jeśli ważny jest dla nas minimalizm oraz przewaga takich materiałów jak stal, kamień i szkło to warto przemyśleć kwestię loftu.

Jeżeli chcesz zgłębić rozpatrywane zagadnienie także pod innym kątem i szukasz analogicznych danych, to więcej znajdziesz tutaj.

Nowoczesne rozwiązania bazujące na tym stylu umożliwiają przeplatanie ciekawego designu z praktycznymi rozwiązaniami.