Nowoczesna jadalnia połączeniem kuchni z salonem – jak zaaranżować wnętrze, aby zachwycało elegancją i funkcjonalnością?


W obecnych domach i mieszkaniach ceni się przestrzenne wnętrza, dlatego kuchnia łącząca się z salonem to aktualnie często wybierane rozwiązanie. Pomiędzy niniejszymi pomieszczeniami można udanie urządzić jadalnię z większym stołem, przy którym będzie mogła usiąść cała rodzina. W jaki sposób urządzić nadmienione wnętrze, by było ładnie i komfortowo?
kanapa
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
Zasadnicze są meble. Z pewnością niejednokrotnie przeglądałeś już meble kuchenne – ceny mogą zaszokować, więc dobrze jest skorzystać z oferty wykonania szafek na zamówienie. Koszty nie będą niższe, ale urządzisz kuchnię z pomysłem, dopasowując do jej aranżacji stół z jadalni. Meble ( łóżko 120x200 kunszt ) muszą być wyprodukowane z odpornych na wilgoć mebli i mieć stosowną głębokość. Warto jest zrobić większe szafy, w jakie włożymy garnki i sprzęty, których używamy, gdy chcielibyśmy ułatwić sobie pracę, na przykład robot kuchenny do posiekania kapusty. Jeżeli chodzi o sam stół, powinien zapewniać miejsca siedzące dla każdego z członków rodziny. Najkorzystniej, gdy będzie się rozkładać – dzięki temu na przyjęcia lub niespodziewany przyjazd gości miejsc również nie będzie mało - meble kuchenne. Jeśli lubimy oglądać telewizor, w części salonowej potrzebny będzie stolik RTV. Stoliki RTV powinny stać w miejscu widocznym z jadalni, dzięki temu da się oglądać albo chociaż słuchać wiadomości, gdy będziemy jeść śniadanie lub kolację. Idealnie, gdy meble z kuchni, jadalni oraz salonu utrzymane są w jednej kolorystyce, wtedy wszystko stanowi jedną całość. Pomyślmy o tym kupując wersalki oraz fotele - Hama. Poza tym znacząca jest kolorystyka ścian oraz dodatki – na stole każdego dnia powinny stać świeże kwiatki w ładnym wazonie, aby spożywanie posiłków przebiegało w przyjemnej atmosferze.jasne mieszkanie
Author: University of Exeter
Source: http://www.flickr.com
Jadalnia między kuchnią a salonem to nadzwyczaj funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ gotowe potrawy można od razu poustawiać na stole, a salon zostaje wolną przestrzenią, gdzie można na spokojnie wypić kawę po obiedzie. Poza tym pani domu nie traci kontaktu z domownikami oraz ciągle może mieć oko na mniejsze pociechy, które na przykład odrabiają pracę domową. Warto jest zastanowić się nad powyższym rozwiązaniem we własnym domu i urządzić jadalnię w sposób, który odpowiada naszym gustom. Niewątpliwie nie będziemy żałować podjętych wyborów, a jadalnia będzie nam znakomicie służyć.