Nowoczesne oświetlenie, czyli o czym pamiętać wybierając intrygujące lampy do łazienki


Łazienka to pomieszczenie, bez którego nie można się obyć w żadnym domu. Raz większa, innym razem mniejsza, lecz jest bezsprzecznie potrzebna, dlatego powinniśmy ją w rozważny sposób urządzić, aby była równocześnie funkcjonalna i estetyczna. Znaczenie mają nie tylko wykończenie łazienki oraz ustawione w niej sprzęty lub meble. Niezwykle istotna jest także kwestia oświetlenia, na którą nie wszyscy zwracają uwagę, aż do chwili, gdy będą chcieli się precyzyjnie ogolić albo w wypadku kobiet – nałożyć ładny makijaż.
Elegancka łazienka
Author: cleong
Source: http://www.flickr.com
W teraźniejszych czasach można dostać w sklepie wiele rozwiązań, pozwalających uzyskać w łazience należyte światło, a najbardziej popularne jest dzisiaj oswietlenie nowoczesne. Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań jest podświetlany sufit. Dodaje jasności całemu wnętrzu łazienki i fantastycznie wygląda, gdyż wmontowane świetlówki mogą być osłonięte hartowanym szkłem bądź przystosowanym do całej aranżacji panelem. Jeśli nie podświetlany sufit, możesz zdecydować się na podświetlenie podłogi, jakie daje jeszcze lepszy efekt. Należy jednak pamiętać o prawidłowo wykonanej izolacji wodnej, by nie doszło do żadnego spięcia, z tego względu warto jest do takich zadań zatrudnić profesjonalistę.Kolejną możliwością są listwy umieszczone pod szafkami, które również przykuwają uwagę oraz uzupełniają niedostatki światła wynikające z nieodpowiedniego oświetlenia zamontowanego na suficie. By ułatwić sobie przeprowadzanie codziennych czynności powiązanych z higieną, nie można zapomnieć, iż oświetlenie nowoczesne do łazienki to również oświetlenie lustra. Kinkiet możemy ulokować nad lustrem albo po jego bokach, co jest zdecydowanie powszechniej stosowanym rozwiązaniem. Wszystkie kable niezbędne do instalacji powinny zostać schowane w ścianie, by nie oszpecały wnętrza i nie były przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu, na przykład zaczepiając się o szafki.


Superplan Plus – Otoczenie
Author: Kaldewei Polska Sp. z o.o.
Source: Kaldewei Polska Sp. z o.o.
Do salonu czy sypialni również dobrze jest zainwestować w lampy kryształowe nowoczesne bądź innego rodzaju żyrandole (zobacz żyrandol z wentylatorem) i kinkiety, ponieważ w każdym z pomieszczeń istotne jest dobre oświetlenie. W przeciwnym wypadku błyskawicznie popsujemy sobie oczy, usiłując czytać książki lub realizując inne prace powiązane z ich większym wysiłkiem. Dlatego już dziś zacznij rozglądać się za lampami, jakie będą ci pasować, a z pewnością nie rozczarujesz się na ich użyteczności.