Nowoczesne oświetlenie


Diody ledowe wyróżniają się długim okresem eksploatacji w stosunku do pozostałych źródeł światła. Praktyczny czas życia to okres wyznaczający pracę diody ledowej, po jakim jej jasność obniży się do 70% wartości wstępnej - jest to ok. 30000 godzin. Nie dziwi więc, że diody ledowe są coraz to częściej stosowane. Mimo ich wciąż jeszcze wysokich cen modernizacja oświetlenia na najnowocześniejsze diody LED stanowi bardzo intratną inwestycję. Szczególnie iż coraz większa liczba gmin w ogromnej mierze bierze na swe barki finansowanie inwestycji LED.


Diody LED
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Powszechna troska o względy ekonomiczne i środowiskowe wywołuje niezbędność wykorzystywania nowoczesnych podejść niosących z sobą ogromny potencjał oszczędnościowy. Jednym z przedkładanych podejść zamiany oświetlenia jest zastosowanie diod ledowych. Wszystkie źródła światła dawnego wariantu charakteryzują się wydajnością na poziomie czterdziestu procent.

Około pięćdziesiąt procent wykorzystywanej energii jest tracona. Dzięki technologii LED zdołamy tego uniknąć, osiągając nadzwyczaj wysoką wydajność jak też relatywnie niedługi okres zwrotu wydanych pieniędzy.

Oświetlenie ledowe stosowane jest obecnie już nie wyłącznie do oświetlania dróg czy autostrad jak też dużych budowli użyteczności publicznej takich jak szkoły, ambulatoria, muzea, do podświetlania wielkich tablic reklamowych i innych reklam ale dodatkowo coraz sporzej osób wykorzystuje je w domach prywatnych.

Oświetlenie wspomniane może wykorzystywane być z powodzeniem tak w środku jak
oświetlenie led
Author: Omar Bárcena
Source: http://www.flickr.com
także na zewnątrz budynku. Ciekawe podejścia odkrywamy we współcześnie aranżowanych ogrodach i zieleńcach. Oświetlenie ledowe służy tam nie wyłącznie do podświetlania podjazdów i ścieżek, ale także służy dekoracji parków. Doskonale tą funkcję spełniają ozdobne węże świetlne.

Szerokie wykorzystanie mają także diody LED w reklamie - podświetlają ogromne współczesne tablice reklamowe, a więc tzw. telebimy. Również współczesne urządzenia elektroniczne pełne są żarówek LED. Są to dla przykładu nowoczesne telewizory, monitory do komputera, komputery przenośne, telefony komórkowe a również sprzęty przemysłowe np. jednostki centralne, modemy. Światło LED często wykorzystywane jest także do wyeksponowania całych domów, częstokroć pereł architektury.