O jakich kwestiach należy wiedzieć podczas kupowania podłogi?


Gdy dobieramy typ posadzki do wnętrza mieszkania, mamy relatywnie duży wybór. Mogłyby być to zatem różnego typu panele, terakota czy wykonane z drewna listwy. Dużo jest zależne od stylu domu, naszych gustów i oczywiście funduszy.


Istnieje jednak parę pewników: nie powinno się łączyć za wielu surowców na za małej powierzchni.
Wybrane przez nas podłogi muszą być możliwie proste w codziennym czyszczeniu. Na stan podłóg ma wpływ szereg kwestii, m.in. obecność zwierzaków czy też najmłodszych, nasilenie używania czy styl życia domowników. Wybór rodzaju posadzki mógłby korespondować z charakterem oraz klimatem panującym w pomieszczeniach. Oczywistym jest, że w łazience czy też jadalni jest obecna inna wilgotność niż w pokoju dziennym czy też przedpokoju. Dlatego też powinniśmy używać odmiennego rodzaju podłogi do różnych miejsc. Ponadto istotne jest to, aby to posadzkę dostosowywać do wystroju domu, nie zaś odwrotnie.


sauna
Author: Pauls Pauliņš
Source: http://www.flickr.com


Należy mieć świadomość, że różne podłogi mają różne wymagania w odniesieniu do ich utrzymywania, dlatego też przed zakupem określonej, powinniśmy konkretnie przeczytać wymogi producenta. Chodzi tu o sposoby czyszczenia oraz impregnacji. Odpowiedzmy sobie, czy podłoga w naszym mieszkaniu ma "grać pierwsze skrzypce", czy ma być wyłącznie tłem. Zamawiający powinien w każdym przypadku kierować się zasadą, przekonującą, że efekt finalny powinien być ładny, solidny i funkcjonalny.
Musimy wiedzieć, że z każdego pokoju korzystają inni użytkownicy, posiadają inne potrzeby oraz przyzwyczajenia. Przykładowo podłoga (cyklinowanie Kraków) w kuchni powinna być znacznie bardziej wytrzymała niż deski w salonie.