Odkryj receptę na udany sen. Przekonaj się, że i Ty możesz wstawać rano zrelaksowany i pełen energii.


Sen to niezmiernie istotny czas, w którym odpoczywamy, regenerujemy siły oraz wracamy do zdrowia. Dowiedz się, co powinieneś zrobić, aby Twój sen był głęboki i mocny.

Materac - sposób na zdrowy sen
Jeśli zamierzasz kupić nowy materac, musisz pamiętać o paru ważnych zasadach. Po pierwsze miej świadomość, iż wybór dobrego materaca, nie jest taki oczywisty. Na rynku istnieje dużo ofert. Które z nich są najlepsze?

Kiedy wybierasz doskonały materac powinieneś wziąć pod uwagę następując czynniki: wzrost, wagę, wiek oraz ewentualne choroby kręgosłupa. Wiedz, iż jeżeli podczas snu ułożenie Twojego ciała będzie nieprawidłowe, najprawdopodobniej po przebudzeniu będziesz czuł ból kręgosłupa. Nieprawidłowa pozycja może także być powodować zaburzenia w krążeniu krwi.
Podstawową sprawą przy wyborze jest właściwe podparcie kręgosłupa. Jeżeli nasz kręgosłup będzie miał dobre podparcie, to mamy gwarancję, że w każdej pozycji, w jakiej się znajdziemy (spanie na brzuchu, na plecach, boku) nasz sen będzie zdrowy.

Czym wyróżniają się wybrane materace?
Materac
Author: PerDormire
Source: PerDormire
Na rynku jest ogromny wybór materaców. Zobacz, jakie produkty jesteś w stanie kupić w sklepach. Materac sprężynowy bonellowy - jeśli posiadasz konkretną wadę kręgosłupa, prawdopodobnie ten oto materac nie zdobędzie Twego uznania. Dzięki swojej konstrukcji (na trzon materaca składają się sprężyny w kształcie bonelli) jest wygodny, jednak w trakcie dłuższego użytkowania ulega odkształceniom - sprężynowy kieszeniowy (zobacz materace kieszeniowe) - w takim rodzaju materaca znajdziesz pionowe sprężyny obłożone pianką poliuretanową. Materac sprężynowy kieszeniowy jest zdecydowanie lepszy od swojego poprzednika. Z jakiego powodu? Dlatego, że lepiej dopasowuje się do kształtu ciała, a zatem odciąża kręgosłup. Dodatkowo materac sprężynowy kieszeniowy jest nad wyraz wygodny i zdarza się, iż jest pomocny w rehabilitacji.

Materac lateksowy - jeżeli pragniesz, by Twój materac był wytrzymały, to jest oferta dla Ciebie! Materac lateksowy odznacza się wysoką odpornością na trwałe odkształcenia. Ponadto jest przepuszczalny dla powietrza i wilgoci. Jest tak stworzony, aby zapobiegać rozwojowi niebezpiecznych bakterii. Musisz zdawać sobie sprawę, że ten typ materaca jest bardzo elastyczny (zobacz materac termoelastyczny 140x200) i dlatego świetnie dopasuje się do kształtu ciała, bez względu na pozycję, w jakiej spisz. Materac lateksowy jest fantastyczną propozycją dla dzieci.

Materac piankowy wysoko- i termoelastyczny - to już wyższa szkoła jazdy! Jeżeli naprawdę zależy Ci na świetnym produkcie, to wskazany materac piankowy spełni Twe największe oczekiwania. Dlaczego? Ponieważ perfekcyjnie dopasuje się do Twojego ciała. Gdy zakupisz materac piankowy w Twoim życiu pojawi się znacznie więcej uśmiechu i pogodnych momentów.

Taki materac relaksuje ciało, znakomicie wpływa na rozluźnienie mięśni. Warto wiedzieć, iż materace z pianki termoelastycznej są czułe na temperaturę ciała. Dzięki swym właściwościom w miejscu, w którym temperatura wzrasta, poczujesz większe odkształcenie podłoża. Dodatkową zaletą tego materaca jest ich lekkość i bardzo dobra wentylacja. Materac piankowy wysoko- i termoelstyczny jest świetną propozycją, dla tych, którzy lubią wygodę.