Oświetlenie domu


Światło podkreśla styl całego domu. Dobór świateł i ich rozłożenie jest istotniejsze niż nam się wydaje. Nowe technologie pozwalają na coraz więcej, więc rachunki za energię nie powinny rosnąć. Każde pomieszczenie naszego domu musi być inaczej oświetlone. Dobrze zainstalowane lampy mogą sterować przestrzenią, przy okazji powiększając pomieszczenie albo obniżając kamieniczne wnętrze.
Odpowiednio dobrane oświetlenie w kuchni
Jakość oświetlenia to podstawa. Biuro powinien być bardzo dopracowane w tej kwestii, nie powinniśmy tu przesadzać, bo raczej nie chodzi o iluminacje świetlne. Oświetlenie do pracy oczywiście odbiega od romantycznego, które idealnie pasuje do sypialni.

Mniejsze rachunki za światło (więcej dowiesz się na tej stronie)

Klasyczne świetlówki już właściwie nie mają racji bytu. Oprócz tego, że Unia Europejska wydała swoje wzorce, to żarówki energooszczędne są tańsze w użyciu. są droższe, ale zmniejszają o ponad połową wydatki na energię miesięczne. Oświetlenie ledowe jest ostatnio wyjątkowo popularne i wydaje się jeszcze bardziej wydajne. Niestety kupno takiej lampy szkodzi na możliwości finansowe tu i teraz, stąd też niewielu ludzi decyduje się na takie oświetlenie wewnętrzne.

W łazienkach najczęściej montowane są lampy halogenowe. Dają białe i trochę ciężkie światło punktowe, dlatego nie słabo prezentują są w salonach. Są już w normalnych cenach, więc nie są już drogim produktem dostępnym dla niektórych.

Kuchenka gazowa
Lampy podłogowe i kinkiety

Najprostszym sposobem oświetlenia bez przerwy są lampy sufitowe. To najlepsze rozwiązanie dla wysokich sypialni. Zamknięte żyrandole (polecamy plafony kryształowe nowoczesne) optycznie minimalizują pokoje, więc najlepiej komponują się z kamienicami. Aby dodać przestrzeni na przykład w salonie, warto dobrać takie klosze na sufit. Instalacja lamp lub kinkietów na krótszych ścianach np. sypialni zwiększa powierzchnię.Istotnym meblem są również lampy stojące. Klasyczne i ciężkie lub zdobione – muszą być dopasowane do stylu pokoju. Dają przyjemne światło, wykorzystywane na spotkaniach z przyjaciółmi lub po prostu oglądając telewizję.