Oświetlenie LED do kuchni. Spójrz co warto wiedzieć.


Kuchnia to miejsce, gdzie spędza się podczas dnia sporo czasu. Wielu ludzi ceni sobie to pomieszczenie najbardziej i uznaje za serce całego domu. Ze względu na to, że kuchnia ma być nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna, warto zadbać o właściwe oświetlenie tego miejsca.

Praktycznie i estetycznie
tasmy ledowe
Author: Dylan Tweney
Source: http://www.flickr.com
Blaty robocze z całą pewnością powinny być odpowiednio doświetlone, żeby zagwarantować komfort i wygodę podczas gotowania. Wielu ludzi decyduje się na oświetlenie LED umieszczane pod wiszącymi szafkami. Jest to z pewnością korzystne rozwiązanie – tego typu diody pobierają mniej prądu, będą służyć nieco dłużej od żarówek tradycyjnych, a dodatkowo są łatwe w montażu i malo wadliwe. Ich światło stopniowo słabnie podkreślając, że nadchodzi pora wymiany takiej świetlówki. Profile LED mogą z powodzeniem być stosowane jako element dekoracyjny, a wielu ludzi przekonuje do takich rozwiązań właśnie prostota w instalowaniu oświetlenia, jako że zazwyczaj wystarczy jedynie podłączyć zasilacz LED – bez konieczności prowadzenia kabli.

Zajmują Cię różnego rodzaju branżowe artykuły? Więc naciśnij to (https://www.pademeble.pl/) i przeglądaj nasze następne teksty na ten temat. Liczymy na Twoją opinię.

Interesująco będą także wyglądać podświetlone w ten sposób krawędzie blatów kuchennych, co niewątpliwie nada wyjątkowego charakteru całemu wnętrzu.

O czym powinniśmy pamiętać?Każdy ma własny gust i najróżniejsze oczekiwania związane z wyglądem kuchni. Niezależnie od tego, czy wolimy wybrać rozwiązania tradycyjne, czy też dużo bardziej podobają nam się nowoczesne aranżacje pomieszczeń, pod uwagę trzeba wziąć także aspekt praktyczny. Profile LED z pewnością wyglądają atrakcyjnie, tak samo jak podwieszany sufit (zobacz galeriaoswietlenia.pl) z odpowiednim podświetleniem, a do tego są bardziej odporne na uszkodzenia. Pamiętajmy jednakże, że by całość wyglądała atrakcyjnie będziemy musieli dokupić zasilacz LED dobrany do długości taśmy z oświetleniem - więcej tutaj.


Sięgając po takie rozwiązanie w kuchni lepiej wybrać oprawki rozpraszające światło, aby diody po włączeniu nie odbijały się w blacie kuchennym, jaki zwykle jest błyszczący.

Ponieważ nie dają one zbytnio intensywnego światła warto pomyśleć również o dodatkowym oświetleniu, dzięki czemu całe pomieszczenie będzie w takim samym stopniu jasne – pozwoli to uniknąć kontrastów między oświetlonymi blatami i elementami kuchni, które pozostają poza obrębem świetlówek.